Pesti Srácok

A román legfőbb ügyész vizsgálhatja idősebb Lomnici Zoltán kitiltásának ügyét

A román legfőbb ügyész vizsgálhatja idősebb Lomnici Zoltán kitiltásának ügyét

Mint arról portálunk is beszámolt, Mirela Adomnicai, a román szociáldemokrata párt parlamenti képviselője arra kérte Bogdan Aurescu román külügyminisztert, hogy tiltsák ki Romániából idősebb Lomnici Zoltánt, a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét és Tóth Kálmánt, a Vasvári Pál Polgári Egyesület társelnökét, mivel Kézdivásárhelyen Vasvári Pál-díjat adtak át Beke Istvánnak és Szőcs Zoltánnak, akiket "terrorizmus vádjával" ítélt el a román bíróság. Idősebb Lomnici Zoltán és Kulcsár-Terza József válaszul a román legfelsőbb ügyészhez, Gabriela Scuteához fordult az ügy kivizsgálásának érdekében.

A kitiltási ügy soron kívüli kivizsgálását kéri Gabriela Scutea román legfőbb ügyésztől Kulcsár-Terza József romániai parlamenti képviselő és idősebb Lomnici Zoltán volt főbíró, az Emberi Méltóság Tanácsa jogvédő szervezet elnöke. Az erről szóló dokumentumot a napokban juttatják el a román legfőbb ügyészhez – közölték az érintettek pénteken délután tartott sajtótájékoztatójukon a Magyar Nemzettel. Az eseményen emlékeztettek arra, hogy Mirela Adomicai (PSD) román parlamenti képviselő ebben a minőségében még tavasszal kezdeményezte Bogdan Aurescu román külügyminiszternél idősebb Lomnici Zoltán és Tóth Kálmán, a Vasvári Pál Polgári Egyesület társelnöke kitiltását Romániából, mivel Vasvári Pál-díjat adtak át Beke Istvánnak és Szőcs Zoltánnak, akiket terrorizmus vádjával elítélt a román bíróság. Kiemelték, hogy az eljárás jogszerűségét az Emberi Jogok Európai Bíróságra vizsgálja (erről bővebben ITT írtunk). – mutattak rá. Felhívták azonban a figyelmet arra, hogy Mirela Adomnicai hivatalos iratában, amelyet a román sajtó teljes terjedelmében közzétett, azt állítja, hogy a két elítélt gázvezetéket kísérelt meg felrobbantani a román nemzeti ünnepen Gyulafehérváron.

– fogalmazott idősebb Lomnici Zoltán. Ennek alapján, mivel súlyos jogsértés esete foroghat fenn, kérik az ügy gyors kivizsgálását.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Mónus Márton

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!