Pesti Srácok

Határidő előtt teljesítjük az Európai Bizottság felé tett vállalásainkat

Határidő előtt teljesítjük az Európai Bizottság felé tett vállalásainkat

Az őszi ülésszakkal megkezdődött azoknak a törvényjavaslatoknak az országgyűlési vitája, amelyeknek a benyújtását szeptember 30-ig vállaltuk. Tehát négy nappal a vállalt határidő előtt már a Parlament előtt voltak a javaslataink – írja a közösségi oldalán Navracsics Tibor uniós fejlesztésekért felelős miniszter.

Bejegyzésében az uniós tárgyalásokat vezető miniszter hozzátette: az, hogy korábban teljesítjük a határidőket, a legerősebb bizonyítéka annak, hogy mennyire komolyan gondoljuk a vállalásainkat, és hogy megállapodunk az Európai Bizottsággal.

Mint ismert, az uniós források lehívásához a Magyarország ellen korábban indított jogállamisági eljárásban felmerült kritikák tekintetében hazánknak meg kell állapodnia az Európai Bizottsággal. Hónapokon át tartó tárgyalások után az Európai Bizottság az eljárás felfüggesztéséről döntött és időt adott Magyarországnak. Ha a vállalásainkat teljesítjük, semmilyen joghátrány nem fog érni bennünket, akár meg is szüntethetik az egész jogállamisági eljárást. Az Európai Bizottságnak tett vállalásokról, és az ahhoz szükséges törvénymódosításokról Navracsics Tibor a múlt héten beszélt a PestiSrácok.hu-nak. A módosítások, amelyeket vállaltunk, elsősorban a közbeszerzéseket és azok eljárásrendjét érintik.

Forrás: Facebook/Navracsics Tibor; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.