Pesti Srácok

Márki-Zay Péter külföldi kampányfinanszírozását jövő hét csütörtökön tárgyalja a nemzetbiztonsági bizottság

Márki-Zay Péter külföldi kampányfinanszírozását jövő hét csütörtökön tárgyalja a nemzetbiztonsági bizottság

Jövő csütörtökön zárt ülésen tárgyalja a nemzetbiztonsági bizottság a baloldali pártok külföldi kampánytámogatásának ügyét. Sas Zoltán, a bizottság elnöke szerint egy egyesület külföldi, átláthatatlan támogatása nemzetbiztonsági kérdést vet fel, így a vonatkozó törvényt újra kellene gondolni.

Sas Zoltán, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának jobbikos elnöke a Magyar Nemzet megkeresésére elmondta, a testület zárt ülésen vizsgálja meg a baloldali pártok külföldi kampánytámogatásának ügyét. A Fidesz kezdeményezéséről a Házbizottság tegnapi ülésén döntöttek. Az ülést jövő hét csütörtökre, délelőttre hívták össze – tudtuk meg az elnöktől.

A nemzetbiztonsági bizottság tagjai a kormánypártok részéről: Halász János, Kocsis Máté, Simicskó István, Lezsák Sándor, a szocialisták részéről Molnár Zsolt, az elnök pedig a jobbikos Sas István.

Ismert, a Fidesz azután kérte a nemzetbiztonsági bizottság összehívását, hogy Márki-Zay Péter, a baloldal miniszterelnök-jelöltje elárulta, az általa vezetett Mindenki Magyarországa Mozgalom kétmilliárd forint körüli összegből gazdálkodott a választási kampányban, és még nyáron is több száz millió érkezett Amerikából a mozgalom számlájára.A Fidesz múlt heti közleményében azt írta, ez amellett, hogy törvénytelen, még durva beavatkozási kísérlet is a magyar választásokba. A botrány szuverenitási és nemzetbiztonsági kérdéseket is felvet, ezért nem maradhat tisztázatlanul.

Sas Zoltán lapunk azon felvetésére, hogy Márki-Zay Péter egyesületének kampánytámogatása nem teszi-e indokolttá a vonatkozó törvény módosítását, a jobbikos politikus úgy fogalmazott:

– mondta Sas Zoltán. Hangsúlyozta: ráadásul ilyen esetekben még esély sincs arra, hogy átlátható módon kiderüljön, honnan származik a pénz.

– hangsúlyozta a nemzetbiztonsági bizottság elnöke.

Forrás: Magyar Nemzet, fotó: MTI
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!