Pesti Srácok

Összeomlás fenyegeti a szlovák egészségügyet a magas gázárak miatt

Összeomlás fenyegeti a szlovák egészségügyet a magas gázárak miatt

Mindenki megoldotta, csak a magyar kormány szúrja el mindig, igaz? Hát, nem. Északi szomszédunknál ugyanis olyan szinten emelkedtek az energiaárak, hogy most már az egészségügy teljes összeomlása fenyegeti az országot. Hiába töltötték meg ők is a tározókat, az elszabadult árakat nem tudják kezelni.

Nemrég adták át a Lengyelország és Szlovákia között húzódó gázvezetéket, amely az ország energiabiztonságát hivatott erősíteni. Az 5,1 milliárd köbméteres kapacitása gyakorlatilag az ország éves gázfogyasztását is képes fedezni. A helyzet annyira kedvező, hogy az északi szomszédokkal is megkezdték a gazdasági együttműködés alapjait lefektető tárgyalásokat – írja az Újszó.

Az energiaárak óriási emelkedése azonban kilátástalan helyzetbe taszította a kórházakat. Mivel nincs elegendő anyagi forrásuk a számlák rendezésére, ezért előfordulhat, hogy néhány kórháznak be kell zárnia. A nagykürtösi kórháznak például hatszor annyit kellene fizetnie az energiaszámláért, mint eddig, ezért félő, hogy a következő hónapokban már nem képes állni a költségeket. Spórolásba kezdett a kórházak, klinikák és rendelők többsége: a radiátorok ezért hidegebbek lesznek, sok helyen pedig csak délig fogadják a betegeket. Vannak olyan egészségügyi intézmények is, ahol sem fűteni, sem pedig világítani nem fognak télen.

Forrás: Újszó; Fotó: EPA/Darek Delmanowicz

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!