Pesti Srácok

Kifizetik a rezsit – ezt lehet nyerni egy brit televíziós műsorban (videó)

Kifizetik a rezsit – ezt lehet nyerni egy brit televíziós műsorban (videó)

Egy brit televíziócsatorna vetélkedőműsorában a minap azt ajánlották főnyereményként a szerencsés betelefonálónak, hogy kifizetik a rezsiszámláját. A kerékre a 3000 és az 1000 font nyeremény mellé került fel a négy havi energiaszámla kifizetése. Az eset jól példázza, hogyan sújtja az energiaválság az egész Európát.

A brit tévécsatorna műsoráról és az ott történtekről egy kritikus, Scott Brian posztolt a Twitteren. Megosztott egy videórészletet is, amelyben a betelefonáló játékos arról panaszkodik, milyen lehetetlen helyzetbe hozta a családot az energiaárak elszállása. A hölgynek szerencséje volt, mert sikerült kipörgetnie a főnyereményt, így most négy hónapig nem kell aggódnia. Ráér utána...

A hírről beszámoló Business Insider című lap megjegyzi, hogy október elsejétől az Egyesült Királyságban egy átlagos háztartás évi 3553 fontot fog fizetni az energiáért, ami 80%-os áremelkedést jelent, méghozzá azt követően, hogy áprilisban már 54 százalékkal emelkedtek az energiaárak a szigetországban. Egyes jóslatok szerint a brit háztartások 42 százalékának jelent komoly nehézséget a megnövekedett rezsiszámla kiegyenlítése. A probléma pedig egyelőre fokozódni látszik, azt követően, hogy a Gazprom bejelentette: műszaki hiba illetve karbantartás miatt határozatlan időre leállítja az Északi Áramlat–1 gázvezetéket, amelyre Európa nagy része támaszkodik.

Forrás: Business Insider; Fotó: képernyőkép

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!