Pesti Srácok

Szijjártó: Atomenergia nélkül esélyünk sincs (Videó)

Európában mára minden idők legsúlyosabb energetikai válsága jött létre, amely helyzetben minden korábbinál világosabb, hogy szükség van atomenergiára az ellátás biztonságához és a zöld átmenethez – jelentette ki Szijjártó Péter Prágában. A külgazdasági és külügyminiszter szerint a teljesen észszerűtlenné vált európai energiapiacon csak ez adhat biztonságot.

Szijjártó a 7. Prágai Nukleáris Ipari Kongresszuson hangsúlyozta, hogy az Európai Bizottságnak garantálnia kell a nukleáris energia szankciómentességét, amit a szankciók meghozatalakor is kijelentettek, és ezt minden brüsszeli intézménynek, nemzeti hatóságnak és banknak tiszteletben kell tartania.

– szögezte le Szijjártó. A miniszter kiemelte, az ukrajnai háború és az arra adott szankciós válaszok nyomán mára Európában minden idők legsúlyosabb energetikai válsága jött létre, alapvetően kérdőjeleződött meg a kontinens országainak ellátásbiztonsága. Az okok egyikeként jelölte meg Európa elkényelmesedését az energiaellátás terén, mert a hosszú távú szerződések helyett ún. spotpiaci ügyletek nyertek nagy teret, a szállítási infrastruktúra hézagos, és a zöld átmenet túlságosan átpolitizálta a szakmai hozzáállást.

PestiSracok facebook image

Politikai kampány áldozatává vált az energiaügy, politikai blöffök váltották fel a szakmai célkitűzéseket, és a fukusimai katasztrófa után atomellenes megközelítés alakult ki – fejtette ki Szijjártó Péter, aki arra is kitért, hogy Európában gyakorlatilag megszűntek a piaci körülmények energia terén. Emiatt azok az országok lesznek biztonságban, amelyek elő tudják állítani a saját maguk által felhasznált energiát – vélekedett. Ez növeli az atomenergia jelentőségét Magyarországon is, mert növeli az ország függetlenségét a nemzetközi energiaárak teljesen észszerűtlen alakulásától.

Forrás: MTI; Fotó: Szijjártó Péter facebook oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!