Pesti Srácok

Szijjártó Péter: a természetvédelmet nem szabad politikai kérdéssé tenni (Videó)

Szijjártó Péter a thaiföldi fenntarthatósági expón képviselte hazánkat, ahol kijelentette, hogy a természetvédelem ügyét nem szabad politikai vagy ideológiai szempontból megközelíteni, és nem szabad hagyni, hogy politikai pártok vagy mozgalmak "monopolizálják" ezt az ügyet.

– hangsúlyozta a külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön, a thaiföldi fenntarthatósági expón elmondott beszédében. Szijjártó Péter a Facebook-oldalára feltöltött videó alapján a Bangkokban tartott rendezvényen azt mondta: nem szabad hagyni, hogy politikai pártok vagy mozgalmak "monopolizálják" ezt az ügyet.

PestiSracok facebook image

– hívta fel a figyelmet a tárcavezető, hozzátéve, hogy a zöld programok téren az országoknak teljesíteniük kell a vállalásaikat, kötelezettségeiket. A miniszter úgy fogalmazott: büszkén áll az expó közönsége előtt, hiszen egy olyan országot képvisel, amely elsőként ratifikálta az Európai Unióban a párizsi megállapodást, és a hetedik volt a világon, amely törvénybe iktatta a klímasemlegesség elvét.

– ismertette Szijjártó Péter. Hozzátette: Magyarország azon országok közé tartozik, amelyek úgy tudták növelni a nemzeti összterméküket (GDP), hogy közben csökkentették a károsanyag-kibocsátásukat. Az ENSZ fenntarthatósági céljainak megvalósítása kapcsán megjegyezte, hogy Magyarország jelenleg a 21. helyen áll a nemzetek sorában.

– vélte a miniszter. Hangsúlyozta: az atom- és a napenergia is függetlenné teheti és megvédheti az "irracionális" energiaár-változásoktól az adott országot.

– emelte ki, hozzátéve: ezért döntött úgy a kormány, hogy új atomerőművet építtet, ami a tervek szerint 2030-ra lehet készen. A napenergia kapcsán megjegyezte: fel kell gyorsítani az infrastruktúra kiépítését, ezért kínál támogatást erre a magyar állam a családoknak, és ez jelentősen megemelte a napelemek iránti keresletet. Szólt arról is, hogy a kiállításon Magyarország is jelen van egy saját standdal, amely a napenergia és a vízügy innovációit mutatja be.

Forrás: MTI/Facebook; Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!