Pesti Srácok

A Fidesz elfogadhatatlannak tartja, hogy saját tanácsadójával újíttatná fel a városháza épületét Márki-Zay Péter

A Fidesz elfogadhatatlannak tartja, hogy saját tanácsadójával újíttatná fel a városháza épületét Márki-Zay Péter

Elfogadhatatlannak tartja a Fidesz helyi szervezete, hogy Márki-Zay Péter saját tanácsadója cégével újíttatná fel a hódmezővásárhelyi városháza homlokzatát, ezért azt kérik a politikustól, álljon el a szerződéstől, az erre szánt összeget pedig munkahelyek megőrzésére, a városi szolgáltatások biztosítására fordítsák.

A Fidesz hódmezővásárhelyi szervezetének kedden kiadott közleménye szerint

A hódmezővásárhelyi önkormányzat a napokban 260 millió forint értékben köt szerződést Márki-Zay Péter saját városstratégiai főtanácsadójával a városháza homlokzatának csinosítgatására, úgy, hogy a jövő évi gáz- és villanyszámlának − jelen számítások szerint − mintegy 3 milliárdos többletköltségére nemhogy fedezet nincs, de még terv sem annak értelmezhető mérséklésére.

PestiSracok facebook image

– áll a közleményben. A Fidesz helyi szervezete szerint Márki-Zay Péter "a teljesen szükségtelen és egyértelműen korrupciós megbízással" a legnagyobb bajban "lopja meg" a vásárhelyieket. Ezért felszólítják a polgármestert, hogy álljon el a saját politikai tanácsadójának adott "korrupciós szerződéstől", és a közpénzt ne a városháza "csinosítgatására", hanem a válság kezelésére, az önkormányzati dolgozók munkahelyének megtartására, a városi szolgáltatások biztosítására vagy a hódmezővásárhelyiek támogatására fordítsa.

Az elektronikus közbeszerzési rendszerben olvasható leírás szerint a rekonstrukció során a hódmezővásárhelyi városháza északi homlokzatát és a toronyhomlokzatokat, a torony körüljáróját és vörösréz sisakját, valamint a főhomlokzat erkélyét javítanák ki.

Forrás: MTI; Fotó: YouTube

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!