Pesti Srácok

Az Open Society állhat a tüntetések finanszírozása mögött (Videó)

A baloldal "valahogy" mindig képes arra, hogy a hozzájuk kötődő tüntetések finanszírozása biztosított legyen. Az elmúlt években nem volt olyan ellenzéki demonstráció, ahol ne lett volna profi hangtechnika, színpad, kordon. Persze, a fellépők ingyen mennek, ezt mondják, miért ne hinnénk el? Ennek ellenére egy hasonló megmozdulás soha nem olcsó, még akkor sem, ha noÁr (a mozgalom neve) nem kap honoráriumot, csak a pólók árából gründol magának valamicske tőkét. A Fidelitas legújabb videójában járt utána annak, hogy vajon miből is telik évente legalább egy felvonulást összehozni a "civileknek".

Mennyibe kerül egy tüntetést megszervezni? – teszik fel a kérdést a Fidelitas legújabb videójában. Hangosítás, színpadtechnika és fények. Az ilyen eszközöknek már csak a bérlése is többmillió forint, az esemény Facebook-hirdetéseiről már nem is beszélve. Honnan van erre pénz? A baloldal ismét megpróbálta elrejteni a forrás igazi gazdáját, de nem sikerült! A Fidelitas kiderítette, hogy a tüntetések mögött valójában az Open Society, Soros központi pénzelosztója található.

– olvasható a szervezet bejegyzésében. Az évente ismétlődő tüntetések finanszírozásának kérdésével kollégánk már egy héttel ezelőtt is foglalkozott. Jurák Kata bejegyzésében arra is kitért, hogy a diktatúrától "rettegő" fiatalok demonstrációi meglepően gyakran csapnak át köztéri mulatozásba.

PestiSracok facebook image

– írta bejegyzésében kollégánk.

Forrás: Facebook; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!