Pesti Srácok

Méhrajt uszított a seriffhelyettesekre egy massachusettsi férfi kilakoltatása ellen tiltakozó amerikai nő

Méhrajt uszított a seriffhelyettesekre egy massachusettsi férfi kilakoltatása ellen tiltakozó amerikai nő

Méhrajt uszított a seriffhelyettesekre egy massachusettsi férfi kilakoltatása ellen tiltakozó nő az Egyesült Államokban, akit többszörös testi sértéssel és "veszélyes fegyverrel" elkövetett bántalmazással vádolnak – közölték a hatóságok helyi idő szerint szerda este.

Az 55 éves Rorie Woods egy, a Springield városában élő férfi védelmére kelt, aki évek óta pereskedik kilakoltatása ellen. A vádirat szerint a seriffhelyettesek múlt hét szerdán érkeztek a férfi lakásához végrehajtani a kilakoltatási végzést, amikor a hivatásos méhész saját családi autójával, utánfutót húzva érkezett a helyszínre. Woods kiszállt az autóból, rázni kezdte az utánfutón lévő méhkasokat, majd szabadjára engedett több száz zaklatott méhet. A felhergelt állatok több tisztviselőre is rátámadtak. A jelentés szerint, amikor közölték Woodsszal, hogy a jelenlévők közül nem egy seriffhelyettes allergiás a méhcsípésre, a nő – aki közben felvette méhészruháját – csak annyit felelt:

Egy embert kórházba kellett szállítani. Robert Hoffman seriffhelyettes szerint a vád alá helyezett nő sokkal szigorúbb büntetést is kaphatott volna, ha a dolgok még rosszabbul alakulnak. Hozzátette:

PestiSracok facebook image

Rorie Woods és más, a kilakoltatás ellen tiltakozó aktivisták azt állítják, csupán egy jogtalan kilakoltatást próbáltak megakadályozni, a lakás tulajdonosa másnap ugyanis benyújtotta a bíróságnak magáncsődöt igazoló dokumentumot. A vád alá helyezett nő ártatlannak vallotta magát. Woodsot a meghallgatás után óvadék nélkül elengedték, ahogy a méhek is szabad lábon védekeznek.

Forrás: MTI; Fotó: Massachusetts Police

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!