Pesti Srácok

Menczer: az 56-os hősök helytállása példa és erőforrás

null

Az 1956-os forradalom hőseinek helytállása egyszerre példa és erőforrás az utódoknak - jelentette ki Menczer Tamás vasárnap a Pest megyei Piliscsabán.

Az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulóján rendezett megemlékezésen a Külgazdasági és Külügyminisztérium kétoldalú kapcsolatok fejlesztéséért felelős államtitkára, a térség országgyűlési képviselője úgy fogalmazott: a magyar "szabadságharcos nemzet", mert

Az 56-os hősök fegyvert fogtak az elnyomó hatalommal szemben, hajlandóak voltak mindent, ha kellett, az életüket is feláldozni Magyarországért, a magyar szabadságért. Hősiességük pedig nemcsak példa, hanem erőforrás is "a mi életünkben, a mi harcainkban és kihívásainkban". Mert ha ők képesek voltak megvédeni az országot, akkor nekünk is képesnek kell erre lennünk - mondta.

PestiSracok facebook image

Menczer Tamás hangsúlyozta: egy ország szabadságát és függetlenségét nem csak katonákkal lehet elvenni. Ha a családok fáznak és munkahelyek szűnnek meg a megfizethetetlen energiaárak miatt, akkor is "oda a szabadságunk". Ezért Magyarországnak most energiafüggetlenségre és "energiaszabadságra" van szüksége.

Kitért arra is: Magyarország az elhibázott szankciók foglya, és ezek a hibás döntések lerombolják az elmúlt 12 év közösen elért eredményeit is. A kormány célja mindig az volt, hogy "időről időre mindenki léphessen egyet előre". Az elhibázott szankciók ettől fosztják meg az országot, sőt,

Ezért a mi feladatunk megmutatni, hogy a

- fogalmazott Menczer Tamás. Hozzátette: a magyarok a válságokból mindig megerősödve kerültek ki. Erre az államtitkár meggyőződése szerint csak a magyarok képesek, mert "számunkra nem idegen a baj", a nehézség, a harc, és tudjuk, mit kell tenniük ilyenkor.

- hangoztatta Menczer Tamás.

Farkas András (Fidesz-KDNP), Piliscsaba polgármestere az 1956. október 23-án, a Magyar Rádiónál a nép oldalára állt, hősi halált halt piliscsabai katonák emlékművénél a piliscsabai ezred történetét idézte fel.

Elmondta, Solymosi János piliscsabai laktanyaparancsnok, miután megkapta a parancsot, hogy vonuljon Budapestre "karhatalmi feladatok ellátására", azt mondta a felsorakozott ezrednek:

A Magyar Rádió épületéhez érve Solymosi János felmászott a rádió erkélyére és beszédet mondott a tömegnek, jelezve, parancsot kaptak a "rendcsinálásra", de nem akarnak erőszakot alkalmazni. Amikor lefelé mászott a létrán, a Múzeumkert felől az ávósok géppisztoly-sorozatot lőttek rá és társaira.

Solymosi János ezután visszarohant az ezredéhez, kiosztotta a lőszereket és megindultak a rádió felé.

A piliscsabai páncélosok a forradalom alatt mindvégig a civileket védték és a parancsok ellenére sem támadtak a forradalmárokra - tette hozzá a polgármester, megköszönve a hősöknek és mártíroknak, hogy a legvészterhesebb időben is kiálltak a következő generáció jobb életkörülményeiért és a szabadságért.

A résztvevők a megemlékezés végén koszorúkat helyeztek el a piliscsabai mártír katonák emlékművénél.

Forrás: MTI, fotó: Facebook

Ajánljuk még