Pesti Srácok

Szijjártó: Magyarország fenntartja a kijevi nagykövetség működését

Szijjártó: Magyarország fenntartja a kijevi nagykövetség működését

Fenntartjuk a kijevi nagykövetség működését - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfő reggel, mielőtt repülővel Luxemburgba indult az uniós tagországok külügyminisztereinek tanácskozására.

A tárcavezető azt mondta, az ülésen a háború lesz napirenden, hozzátéve, az elmúlt hetek eseményei sajnos nem a béke, hanem az eszkaláció felé mutattak. Több olyan döntés született és több olyan esemény történt, amelyek következtében a háború "a brutalitás, az eszkaláció irányába" alakult - fogalmazott.

- mondta.

PestiSracok facebook image

Szijjártó Péter szerint erre még várni kell, hétfő reggel is bombatámadások, rakétatalálatok érték Kijev belvárosát. Ismertette: telefonon egyeztetett Íjgyártó István kijevi magyar nagykövettel, aki beszámolt arról, hogy a reggeli órákban négy becsapódást lehetett hallani. Az elmúlt napokban is érték támadások a várost.

Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy a nagykövet is és a nagykövetség minden munkatársa biztonságban és épségben van, a nagykövetség épületét sem érte találat, munkavégzésre alkalmas. Időnként néhány órára kimarad a mobiltelefon-szolgáltatás, illetve az áramellátás, de a működtetés körülményei még alapvetően fennállnak, ezért közösen döntöttek a nagykövettel a nagykövetség működésének fenntartásáról.

Ha Kijevben magyar ember bajba kerül, akkor segítünk neki - mondta a miniszter, hozzáfűzve: azokat a szükséges technikai eszközöket, amelyek a működéshez szükségesek, már beszerezték. Feltöltötték az élelmiszerkészleteket, mobil ágyakat is beszereztek, ha bajba kerülő embereknek szállást kellene biztosítani.

Szijjártó Péter azt mondta: arra kérte a nagykövetet, ha a körülményekben "drámai változás" történne, azt azonnal jelezze, hogy a döntésüket azonnal módosíthassák a nagykövet és a nagykövetség munkatársainak biztonságáért.

Forrás: MTI, Fotó: Szijjártó Péter Facebook-oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!