Pesti Srácok

Bekérette a magyar nagykövetet az ukrán külügy Orbán Viktor sálja miatt

Bekérette a magyar nagykövetet az ukrán külügy Orbán Viktor sálja miatt

„A magyar nagykövetet be fogjuk hívni a Külügyminisztériumába, hogy tájékoztassuk őt Orbán Viktor cselekedeteinek elfogadhatatlanságáról” –írta Oleg Nyikolenko, az ukrán külügyminisztérium szóvivője, miután csatlakozva többekhez, ők is kiakadtak Orbán Viktor szurkolói sálja miatt, amin Nagy-Magyarország volt látható. A. "botrányra" Orbán Viktor azzal reagált, hogy "a magyar válogatott minden magyar csapata, bárhol is éljenek!”

írta közösségi oldalán Oleg Nyikolenko.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, először Daniel Freund akadt ki Orbán Viktor szurkolói sálja miatt. A német liberális politikus azt nehezményezte, hogy Nagy-Magyarország szerepel rajta. Ez után nem sokkal következett a román külügy, akik szintén nem értékelték a kormányfő Nagy-Magyarországot ábrázoló sálját.

Orbán Viktor a következő módon reagált a sálja által kavart viharra: – reagált a magyar kormányfő.

A "kisantant" is felháborodott

A horvátokból, románokból és szlovákokból is felháborodott reakciókat váltott ki a miniszterelnök sálja. A horvát kormányfő a helyi sajtónak elmondta: nem látta azt a videót, amelyen Orbán Viktor magyar miniszterelnök Nagy-Magyarország-sálat visel. Ugyanakkor elmondta:

A horvát államfő, Zoran Milanovics azonban azt mondta, nem kellene reagálni Orbán Viktor ezen „lépésére”. Szerinte a szomszédos országok közül Magyarország még mindig a legjobb.

A szlovák külügyminisztérium államtitkára, Andrej Stancík, az OľaNO képviselője szintén rettenetesen megijedt a kiegészítőtől. Szerinte a magyar miniszterelnök megnyilvánulása "rendkívül érzéketlen, különösen az ukrajnai háborúra való tekintettel", ugyanis Oroszország birtokba vette az ország területének egy részét (meglehetősen érdekes érvelés tekintve, hogy éppen azon háborodtak fel, hogy nem felejtettük el: Magyarország egy része pedig éppen az ő birtokukba jutott). Az Új Szó szerint Stancík hangsúlyozta:

Hozzátette, hogy nem tudja elképzelni, hogyan kerülhetett Orbán nyakába egy ilyen, Szlovákiára nézve sértő sál.

– tette hozzá a képviselő.

A román külügyminisztérium is kommentálta a történteket. Közölték a bukaresti magyar nagykövettel, hogy „határozottan helytelenítik” Orbán Viktor magyar miniszterelnök gesztusát. A külügyi tárca hétfő esti közleménye szerint a magyar kormányfő magatartása „nyilvánvaló ellentétben áll a nyitottság és a kétoldalú párbeszéd újraindításának légkörével, amely a román külügyminiszternek a magyar hivatali kollégájával, illetve a magyar kormányfővel folytatott budapesti egyeztetéseit jellemezte”. A külügy hangsúlyozta, „minden revizionista megnyilvánulás elfogadhatatlan”, ellentétes a jelenlegi valósággal, és szembemegy a Románia és Magyarország által a román–magyar jószomszédi viszonyt szentesítő, 1996-ban Temesváron aláírt szerződésben, valamint a két ország közötti stratégiai partnerségről szóló megállapodásban vállalt kötelezettségekkel – írja az Új Magyar Szó.

Forrás: Mandiner, Új Magyar Szó, Új Szó; Fotó: Getty
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.