Pesti Srácok

Fegyőr egy ukrán delegációnak dicsekedett arról, hogyan rongálták meg a kormány bombás plakátjait

Fegyőr egy ukrán delegációnak dicsekedett arról, hogyan rongálták meg a kormány bombás plakátjait

Fekete-Győr András a jobbikos Brenner Kolomannal és a szocialista Vajda Zoltánnal karöltve fogadott ma a parlamentben egy ukrán delegációt, akik előtt a magyar kormány "fiktív brüsszeli bombás" plakátkampánya miatt kellett szégyenkezniük, de megnyugtatta az ukránokat arról, hogy ez nem a magyar emberek álláspontja, hanem csak Rogán Antal agyszüleménye. Majd eldicsekedett azzal, hogy ők hogyan rongálták meg ezeket a plakátokat. Szó volt továbbá arról is, hogy a magyarok azért nem támogatják Ukrajna EU-hoz való csatlakozását, mert félnek a szomszédban dúló háborútól, az pedig méltatlan, hogy nem akarunk hitelt felvenni az ukránok megsegítésére. A Momentum viszont azon lesz, hogy a kormányt európai irányba tolják.

– írja közösségi oldalán Fekete-Győr András, majd a lényegre térve kiemelte, hogy szégyenkezett a delegáció előtt a kormány plakátkampánya miatt, de azt tartotta a legfontosabb dolgának, hogy elmondja, ez nem a magyar emberek véleménye, csupán Rogán Antal "agyszüleménye". Majd hőstettükről számolt be, miszerint

PestiSracok facebook image

Magyarul: hogyan rongálta meg. Később pedig szó volt arról is, hogy a magyarok 48 százaléka támogatja csak Ukrajna EU-hoz való csatlakozását, de ez Fegyőr szerint azért van, mert

Kiemelte, hogy ezen szeretnének változtatni, mert a magyarok alapvetően jók, hiszen fogadnak is be ukránokat. Végezetül az Ukrajnát megsegítő hitel is szóba került, amit a magyar kormány megvétózot,t pedig Fegyőr szerint ezt nem kellett volna, hiszen

A bejegyzés végén pedig kiemelte, reméli, hogy a következő találkozáskor az ország újjáépítése lesz a téma.

Forrás/Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!