Pesti Srácok

Floridában mostantól kezdve már nem végezhetnek nemátalakító műtéteket gyerekeken

Floridában mostantól kezdve már nem végezhetnek nemátalakító műtéteket gyerekeken

Florida államban győzött a normalitás: egy pénteken elfogadott rendelet értelmében az amerikai államban ezentúl tilos nemváltóműtéteket végezni kiskorúakon, és az orvosok pubertásblokkoló készítményeket sem írhatnak fel gyermekek számára.

Pénteken a floridai orvosi és a floridai oszteopátiai orvosi tanács olyan szabályokat fogadott el, amelyek megtiltják az orvosoknak, hogy bizonyos gyógyszereket írjanak fel vagy bizonyos műtéteket végezzenek el olyan kiskorúaknak, akik transzneműnek gondolják magukat. A szabályokat Joseph Lapado floridai sebész főorvos szorgalmazta, és Ron DeSantis kormányzó nyilvánosan támogatta, aki a múlt héten egy kormányzói vita során az orvosi közösség egyes tagjaival is vitába szállt. Lapado szerint a döntés „megvédi a gyermekeinket a visszafordíthatatlan műtétektől és a rendkívül kísérleti kezelésektől” – írja a 888.hu.

A testület ülését a Lake Buena Vista-i Holiday Innben tartották, és az állami orvosi testületi ülésekhez képest szokatlan módon néha „hangos” tömeg vett részt rajta, néhány résztvevőt el kellett távolítani, mert tiltakozásukkal megzavarták az ülést és megpróbálták leordítani az ülésen tanúskodó orvosokat. A két orvosi testület megosztott abban a kérdésben, hogy engedélyezzenek-e kivételt azon kiskorúak számára, akik a klinikai tanulmány részeként kívánnak részt venni az ilyen kezelésekben részesülni. Az Oszteopátiai Orvosi Testület megszavazta, hogy jóváhagyja ezt a kivételt, annak ellenére, hogy Floridában jelenleg nem folynak ilyen tanulmányok. A szabályok azonban tartalmaznak egy olyan kivételt, amelyek lehetővé teszik, hogy azok a kiskorúak, akik már elkezdték a nemátalakító kezeléseket, továbbra is részesüljenek a kezelésekben. Az LMBTQ-szervezetek tiltakozásképp jogi úton támadják meg a rendelkezéseket.

Forrás: 888.hu; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok (illusztráció)

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!