Pesti Srácok

A román–magyar határ közelében fogtak el egy szélsőséges nézetei miatt Romániából kiutasított, szökésben lévő migránst

A román–magyar határ közelében fogtak el egy szélsőséges nézetei miatt Romániából kiutasított, szökésben lévő migránst

A kürtösi magyar–román határátkelőhely közelében, román oldalon fogták el pénteken azt a román bevándorlási hivatal (IGI) zárt befogadóközpontjából megszökött, napok óta keresett afgán állampolgárt, akit szélsőséges nézetei miatt utasítottak ki Romániából – közölte pénteken a román rendőrség.

A lakossági bejelentés alapján megtalált, a növényzet között elbújt gyanúsított nem tanúsított ellenállást őrizetbe vételekor. A bukaresti táblabíróság a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) kezdeményezésére kedden döntött arról, hogy az afgán állampolgárt kitoloncolják az országból, és tíz évig nem engedik be Romániába. Az indoklás szerint a gyanúsított szíriai terrorista szervezetek tagjaival áll kapcsolatban, az általuk terjesztett szélsőséges ideológia híve, és fegyverhasználati ismeretekkel is rendelkezik. A SRI szerint a férfi élénk érdeklődést tanúsított a fegyveres harcosokról és kivégzésekről készült fotók és videofelvételek iránt.

A táblabíróság döntését követően a férfi eltűnt az IGI szögesdrót-kerítéssel körülvett Arad megyei zárt befogadóközpontjából. Az országos média az AradOn.ro (Arad Online) helyi portál értesülését átvéve, csütörtökön számolt be először arról, hogy Arad megyében a rendőrök, csendőrök és határrendészek nagy erőkkel keresnek egy Újpanádról megszökött "tálib szélsőségest". Az Arad Online szerint az afgán férfi a giurgiui bolgár–román határátkelőnél egy éve lépett be Romániába, őrizetbe vétele után pedig a bevándorlási hivatal a nyugati határ közelében működő újpanádi zárt befogadóközpontban biztosított szállást és ellátást számára.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Christian Bruna (illusztráció)

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!