Pesti Srácok

Megállás nélkül hazudozik a dollárbaloldal

Megállás nélkül hazudozik a dollárbaloldal

Az Action for Democracy szerint kizárólag külföldi magyarok, míg Márki-Zay Péter szerint mások is adományoztak pénzt a dollárbaloldalnak – írja a Magyar Nemzet. A lap emlékeztet: a szivárványkoalíció korábbi miniszterelnök-jelöltje azzal védekezik, hogy a Mindenki Magyarországa Mozgalom (MMM) nem párt, így nem követtek el törvénytelenséget. A Századvég szerint a baloldal rendszeresen trójai falóként használja a civil szervezeteket, ezért változtatni kell a szabályozásokon.

– nyilatkozta Márki-Zay Péter a Magyar Hang augusztusi, Gulyáságyú című műsorában. A Magyar Nemzet szerint a baloldal korábbi miniszterelnök-jelöltjének kijelentése azért érdekes, mert a Karácsony Gergely tanácsadója, Korányi Dávid által vezetett Action for Democracy márciusban még azt állította, hogy „az MMM-nek nyújtott támogatás kizárólag magyar állampolgárok adományaiból áll”. A jogszabályok kifejezetten tiltják, hogy párt külföldi szervezettől – jogi státusától függetlenül – és nem magyar állampolgár természetes személytől vagyoni hozzájárulást fogadjon el. A Századvég szerint a pártpolitikai, illetve a civil szféra közötti alkotmányos különbségek sorozatos figyelmen kívül hagyása a civil társadalom működési zavaraihoz, valamint a civil szervezetekkel szembeni társadalmi bizalom megingásához vezethet.

PestiSracok facebook image

– írták. Mint ismert, a hatpárti balliberális összefogás egykori kormányfőjelöltje, Márki-Zay Péter egy rádióinterjúban arról beszélt, hogy a külföldről érkező pénzekből nem a baloldali pártok tevékenységét támogatták, hanem különböző „társadalmi célokat”, illetve ezen célok mögött álló „civil szervezeteket”, így a Mindenki Magyarországa Mozgalom Egyesületet. A Századvég szerint a civil szervezeteknek nem lehet célja a kormányzati hatalom megszerzése.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!