Pesti Srácok

Megpofozták a balesetet okozó sofőrt egy budapesti taxi utasai, majd leléptek a helyszínről fizetés nélkül

Megpofozták a balesetet okozó sofőrt egy budapesti taxi utasai, majd leléptek a helyszínről fizetés nélkül

Egészen elképesztő módon viselkedtek egy budapesti taxis utasai, miután pénteken közlekedési balesetet szenvedtek a Thököly úton. Bár az őket szállító sofőr vétlen volt, először megfenyegették, majd átsétáltak a balesetet okozó autóshoz, akivel szóváltásba keveredtek, lekevertek neki egy pofont, végül pedig úgy hagyták el a helyszínt, hogy a viteldíjat egyáltalán nem fizették ki – az esetről a budapestkornyeke.hu számolt be.

A XIII. kerületi Kassák Lajos utca és Lőportár utca kereszteződésében egy Ford Focus kombival közlekedő férfi nem adott elsőbbséget a védett úton haladó Renault Scénic taxinak. A taxis a Dózsa György út felől haladt a Lehel téri piac felé; elmondása szerint nem is értette, honnan került elé hirtelen a Ford, mindenesetre fékezni már nem tudott, a Renault nagy erővel a Focus jobb oldalába rohant. Az ütközés hatására a taxi megpördült, a Ford pedig a szerencsére kihalt járdára sodródott, miközben kiütött két zöld terelőkorlátot, majd háttal a sarkon található MKB Bank épületének csapódott. A taxisofőr használta a biztonsági övét, a légzsákok rögtön ki is robbantak, így nem sérült meg, de ez nemcsak rajta múlt...

A taxiban két fiatal is utazott, akiket Újpalotáról szállított (volna) a Belvárosba. Bár sértetlenül úszták meg a balesetet, mégis agresszívan léptek fel: előbb a taxist fenyegették veréssel, majd amikor felvilágosította őket, hogy ő a vétlen fél, kiszálltak, átsétáltak az egyébként is megsérült fordos férfihoz, összeszólalkoztak vele, lekevertek neki egy pofont, zárásként pedig, mint akik jól végezték dolgukat, elhagyták a helyszínt, természetesen a viteldíj (akár részbeni) kiegyenlítése nélkül. A kiérkező mentők megvizsgálták a Ford vezetőjét, aki az oldalát fájlalta, de végül bordatörés helyett agyrázkódás gyanújával szállították kórházba. A helyszínre a fővárosi hivatásos tűzoltók is kivonultak és áramtalanították a járműveket.

További részleteket és fotókat a Budapestkörnyéke.hu oldalon találnak, ide kattintva!

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!