Pesti Srácok

Nem írják alá a szlovák–magyar vegyesbizottság jegyzőkönyvét Szijjártó látogatásáig, mert a szlovák fél elzárkózott a Beneš-dekrétumok tárgyalásától

Nem írják alá a szlovák–magyar vegyesbizottság jegyzőkönyvét Szijjártó látogatásáig, mert a szlovák fél elzárkózott a Beneš-dekrétumok tárgyalásától

A szlovák–magyar vegyesbizottság közös jegyzőkönyvének aláírása elakadt, mivel a magyar fél ragaszkodott a Beneš-dekrétumok kérdésének megvitatásához – jelentette be Rastislav Káčer, Szlovákia külügyminisztere. Mint kiemelte, a szlovák álláspont szerint ez egyrészt nem kisebbségi, hanem nemzetközi jogi és történelmi témakör, másrészt Szlovákia a Beneš-dekrétumok kérdését lezártnak tekinti. Mint ismert, az unalomig ismételt kommunikációs panel ellenére Szlovákia máig vesz el például földeket a dekrétumokra hivatkozva.

A Ma7.sk beszámolója szerint Rastislav Káčer, Szlovákia külügyminisztere pénteken számolt be arról, hogy Szijjártó Péter december 5-ei látogatásáig nem fogják aláírni a szlovák–magyar kisebbségi vegyesbizottság tevékenységéről szóló jegyzőkönyvet, mivel a magyar fél ragaszkodott a Beneš-dekrétumok kérdésének megtárgyalásához, erről a szlovákok viszont hallani sem akartak. Káčer ugyanakkor felhívta arra a figyelmet, hogy a vegyesbizottság az elmúlt hónapokban négyszer találkozott, és egy kérdés kivételével, ötvennél is több témát és ajánlást illetően megegyezésre jutottak a felek. A szlovák külügyminiszter szerint

Forrás: ma7.sk; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!