Pesti Srácok

Orbán Viktort is kitüntette Amerika legrégebbi konzervatív ifjúsági szervezete

Orbán Viktort is kitüntette Amerika legrégebbi konzervatív ifjúsági szervezete

Takács Szabolcs nagykövet is részt vett a New York-i Fiatal Republikánusok Klubjának 110. éves gáláján, amelyen átvette a szervezet Orbán Viktor miniszterelnöknek adományozott, John Foster Dulles volt republikánus amerikai külügyminiszterről elnevezett díját. A rendezvényen természetesen nem maradhatott el az amerikai baloldal hangulatkeltési kísérlete, akik nagyon fájlalják, hogy az amerikai konzervatívok példaként tekintenek a magyar kormányfőre.

Szombaton tartották a New York-i Fiatal Republikánusok Klubjának száztizedik éves gáláját. A rendezvényen a magyar kormányfőt is kitüntették, akit a New York-i magyar nagykövet képviselt. Az eseményt belpolitikai hírverés és hangulatkeltés kísérte: az ellenzők annak szerintük szélsőjobboldali jellegét kritizálták. A rendezvényen felszólaló jobboldali politikusok és szereplők kemény hangú, belpolitikai vonatkozású, a kultúrharc minden elemét felvállaló beszédeket tartottak. A magyar nagykövet a miniszterelnök nevében köszöntet mondott a neki adományozott díjért, majd felvázolta a magyar konzervatív kormánypolitika elmúlt évtizedes sikereit és alappilléreit. A gálán körülbelül 500 meghívott vett részt. Jelen volt többek között Rudy Giuliani, New York korábbi főpolgármestere, Pete Navarro, korábbi fehér házi kereskedelmi tanácsadó, Marjorie Taylor Greene képviselő, a nemzeti-populista kongresszusi szárny meghatározó alakja, és a Kongresszusba 2023-tól bekerülő új New York-i képviselők.

Az 1911-ben alakult New York Young Republican Club az USA legnagyobb és legrégebbi, 18–40 év közöttieket tömörítő jobboldali politikai szervezete. A szervezet 2022. január 24-én támogatását fejezte ki Orbán Viktor miniszterelnök újraválasztásához, míg Gavin Wax elnök a magyarországi CPAC egyik előadója volt.

Fotó: Facebook

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!