Pesti Srácok

Rendőrellenes mozgalmakat is támogatott Soros György alapítványa

Rendőrellenes mozgalmakat is támogatott Soros György alapítványa
Soros György multimilliárdos Jó Ember (fotó: MTI Fotó: Mohai Balázs)

A 2021-es adózási papírok azt mutatják, hogy Soros György pénzelt rendőrellenes propagandakampányokat szervező csoportokat – idézte a Fox News értesüléseit a WPolityce.

A Fox News munkatársai szerint a Soros György Nyílt Társadalom Alapítvány hálózatához tartozó nonprofit szervezetek legalább 35 millió dollárt adományoztak az említett szervezeteknek. Úgy vélik, Soros kiemelten kezelte és tematizálta például George Floyd halálát is, és több tucat szélsőbaloldali ügyészjelölt anyagi támogatását is biztosította. Az összeállításból kiderült, hogy a rendfenntartó erők felszámolására törekvő aktivisták által használt központok támogatása mellett adatbázisok létrehozását is finanszírozták, ahol nyomon követték az adományok áramlását.

– írta a WPolityce a Fox Newsra hivatkozva.

PestiSracok facebook image

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/Mohai Balázs

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.