Pesti Srácok

A Google 12 ezer munkatársának mondott fel – Tömeges létszámleépítésbe kezdett több bigtech óriás is

A Google 12 ezer munkatársának mondott fel – Tömeges létszámleépítésbe kezdett több bigtech óriás is

A tech szektorban több tízezer embert bocsátottak el, illetve terveznek elküldeni a közeljövőben – írja a Világgazdaság. A lap szerint az olyan tech cégek, mint a Microsoft vagy a Twitter is több ezer dolgozót küldött el eddig, a Google anyavállalata pedig több mint 10 ezer munkavállalót rúgott ki. A legnagyobb leépítéséket az Amazon jelentette be, a vállalatok többnyire a recesszióra hivatkoznak. Csak egyetlen kivétel akad: az Apple.

A tech cégek közül legutóbb a Google anyavállalatáról derült ki, hogy 12 ezer munkatársát bocsátja el világszinten. A Microsoft néhány napja jelentette be, hogy 11 ezer embert, vagyis a dolgozóinak 5 százalékát küldi el, ami jelentős növekedés ahhoz képest, hogy a redmondi cég októberben még ezer alkalmazott kirúgásáról beszélt. A Facebook és az Instagram anyacége, a Meta novemberben közölte, hogy több mint 11 ezer munkavállalót bocsát el, ami az alkalmazotti létszám 13 százaléka. A Világgazdaságban megjelent összefoglalóból kiderül: a Twittert felvásárló Elon Musk a közösségi platform hétezer alkalmazottjának több mint felét rúgta ki. A legnagyobb mértékű elbocsátásokat az Amazon jelentette be: a vállalat először novemberben közölte a csoportos leépítéseket, főként az eszköz- és kiskereskedelmi üzletágak területén. Akkor még tízezer dolgozó elbocsátásáról volt szó. Miután egy Amazon-alkalmazott a The Wall Street Journalnek kiszivárogtatta, hogy sokkal nagyobb leépítés lesz, Andy Jassy vezérigazgató is kénytelen volt megerősíteni a blogján az információt. A kirúgottak száma így 18 ezerre nőtt.

Forrás: Világgazdaság, fotó: MTI/EPA

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!