Pesti Srácok

Nagy Ervin: a valódi szabadság a nemzeti szuverenitásban, nem pedig a liberalizmus borzalmas határtalanságában nyer értelmet

Nagy Ervin: a valódi szabadság a nemzeti szuverenitásban, nem pedig a liberalizmus borzalmas határtalanságában nyer értelmet

Nagy Ervint, a XXI. Század Intézet kutatóját kérdezte a Mandiner, az M5-ön futó Kommentár Klub legutóbbi adásához kapcsolódóan. Az elemző a lap kérdésére kifejtette gondolatait a liberalizmus valamint a konzervativizmus szabadságmegélése közötti alapvető különbségekről, az Orbán-kormány igazi erejéről és a közösségek átfogó szerepéről is.

A lap azon kérdésére, hogy miben látja a különbséget liberális és konzervatív szabadság felfogás között Nagy Ervin kifejtette, véleménye szerint leginkább az egyén és a közösség viszonyrendszerében kell keresni a különbséget, hiszen a mai progresszív politika alapja is az egyén szabadságának határtalan kiterjesztésében gyökeredzik. Az elemző ugyanakkor rámutat:

Nagy Ervin szerint ugyanakkor a két szabadságfogalom nem ellentétes egymással, inkább arról van szó, hogy a konzervatívok általában a szabadságot is közösségekben akarják megélni, nem pedig egyéni territóriumokban gondolkodnak. Arról is beszélt, hogy véleménye szerint "habár a konzervativizmus nem egyenlő a jobboldallal, de a magyar jobboldal nem más, mint a nemzeti konzervativizmus alapjain álló sokrétű politikai közösség.” A siker kapcsán pedig egyértelműen ezekbe keresendőek az okok.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott, hozzátéve:

– emelte ki a lapnak az elemző intézet munkatársa. Nagy Ervin egyúttal kifejtette:

Az elemző a lap kérdésére rámutatott egyúttal arra is, hogy

Nagy Ervin szerint tehát teljesen egyértelmű, hogy ez is szerepet játszik a Fidesz-KDNP sorozatos győzelmében.

Forrás: mandiner.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!