Pesti Srácok

Svédországban elítéltek egy iszlamistát, aki emberi testekkel pózolt fényképeken Szíriában

Svédországban elítéltek egy iszlamistát, aki emberi testekkel pózolt fényképeken Szíriában

Svédországban négy hónap börtönre ítéltek egy iszlamistát, aki holttestekkel vagy súlyos sebesültekkel pózolt fényképeken és videofelvételeken 2012-ben, Szíriában, egy szélsőséges csoport tagjaként.

A 44 éves Ubai Julaybib Benoitzon svéd állampolgár, aki már többször is megváltoztatta a bejegyzett hivatalos nevét, tagadta az ellene felhozott vádakat – mondta szerdán ügyvédje, Thomas Olsson. A bíróság ugyanakkor megállapította, hogy a férfi bűncselekményt követett el azzal, hogy online harci propaganda céljából holttestekkel vagy súlyos sebesültekkel pózolt fényképeken és videofelvételeken, becsmérlő megjegyzéseket téve, kezével pedig a győzelem jelét mutatva. A törvényszék szerint mindez a nemzetközi humanitárius jog súlyos megsértését testesíti meg. A férfi az elkövetés idején egy közelebbről meg nem nevezett fegyveres iszlamista csoport tagja volt.

Forrás: MTI; Fotó: tv4.se

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.