Pesti Srácok

Tüttő Kata szerint a jelölése az EP-listavezetői posztra „lehet, hogy nem olyan rossz ötlet”, a választók többsége pedig most sem számít

null

Tüttő Kata, az MSZP alelnöke volt a Spirit FM vendége hétfőn. Budapest szocialista főpolgármester-helyettese elmondta, az ellenzéki EP-képviselők feladata, hogy megmutassák: Magyarország nem olyan, mint a kormánya.

– hangsúlyozta Tüttő Kata.

Tüttő szerint az önkormányzatokban még meg lehet mutatni, hogy lehet másképp kormányozni, mivel az önkormányzatokban való kormányzás is kormányzás. Az önkormányzati döntéseknél ugyan kisebbek a főösszegek, mint az államháztartásban, mégis felelősségteljes döntéseket kell hozni.

PestiSracok facebook image

– mondta a baloldali önkormányzati vezetőkről.

Arról a meg nem erősített hírről, hogy ő lenne majd a szocialista párt EP-listavezetője, azt mondta, az MSZP demokratikus közösség, amelyben „nem a vezető jelent be dolgokat, hanem a közösség maga dönt”. Tüttő hozzátette, a városoknak kell egy szövetséges az Európai Parlamentben is, és mivel az Orbán-kormány gyakorlatilag minden önkormányzati forrást központosított, beleértve az uniós forrásokról szóló döntéseket is, jelölése az EP-listavezetői posztra „lehet, hogy nem olyan rossz ötlet”.

HírKlikk; Fotó: Hatlaczki Balázs/PS

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.