Pesti Srácok

Elítélték azt a kazincbarcikai férfit, aki egy kiskorú lánytól kért intim felvételeket

Elítélték azt a kazincbarcikai férfit, aki egy kiskorú lánytól kért intim felvételeket

A Kazincbarcikai Járásbíróság elítélte azt a helyi férfit, aki 2017 márciusában intim fotók küldésére vett rá egy kiskorú lányt - tájékoztatott a Miskolci Törvényszék.

A közlemény szerint a férfi egy fiktív névvel létrehozott profillal lépett kapcsolatba a sértettel, akivel egy éven keresztül váltott rendszeresen üzenetet. A vádlott a beszélgetések alatt csaknem 150 intim felvételt kapott a lánytól, aki már az első képek, illetve videók elküldése után tiltakozott. Erre a férfi, aki tudta, hogy a lány még kiskorú, azzal fenyegetőzött, hogy nyilvánosságra hozza a már birtokában lévő felvételeket, ha nem kap újabb fotókat, videókat. Bár a lány "letiltotta" a vádlott felhasználói profilját, a férfi újra megpróbálta vele felvenni a kapcsolatot egy másik fiókkal, azonban nem járt sikerrel.

A bíróság gyermekpornográfia bűntette és szexuális kényszerítés bűntette miatt hét év szabadságvesztésre és hét év közügyektől eltiltásra ítélte a vádlottat, továbbá végleges hatállyal eltiltotta valamennyi olyan foglalkozás gyakorlásától és tevékenységtől, amelynek keretében kiskorú személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezné vagy ilyen személlyel egyéb hatalmi, befolyásolási viszonyban állna.

A büntetés kiszabásánál a férfi beismerő vallomását és megbánó magatartását enyhítő körülményként, míg a huzamos időn keresztül történő elkövetést, valamint azt, hogy a terhelt felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt és büntetőeljárások hatálya alatt állva követte el a bűncselekményt, súlyosbító körülményként értékelte a bíróság - közölték.

PestiSracok facebook image

(MTI / Kiemelt kép: Hatlaczki Balázs-PS)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!