Pesti Srácok

Epret vásárolt, skorpiót kapott mellé ajándékba egy magyar hölgy

Epret vásárolt, skorpiót kapott mellé ajándékba egy magyar hölgy

Az Index számolt be ma arról, hogy egy magyar nő egy Facebook-csoportban osztotta meg az elképesztő történetét, miszerint a Pesti úti Lidlben vásárolt eprében egy skorpiót talált. Az állatot otthon vette észre, végül szakember segítségével sikerült tőle megszabadulnia. A skorpiót egy üvegpohár alá sikerült elzárnia, de nem szerette volna bántani. A hölgy egy szakértő segítségét kérte, akire az interneten bukkant rá, ám ő csak 18 ezer forintért lett volna hajlandó kimenni a nő lakására, így úgy döntött, hogy nem kér a tanácsadásból.

A balszerencsés vásárló posztjára végül felfigyelt Magyarország legismertebb állatbefogója, Both Zoltán is, aki a katasztrófavédelem kötelékéhez tartozva vette fel a kapcsolatot a "szerencsés" vásárlóval. Both elmondása szerint mihamarabb megérkezik a skorpióért. A Promotions kérdésére elmondta:

A Heterometrus, egészen pontosan az óriás erdei skorpió egyik közepes méretű alfaja, amely elsősorban Délkelet-Ázsia szubtrópusi tájain honos. Hazája például Kína, Malajzia, Indonézia. Szúrása az emberre alapvetően nem mérgező, csak arra érzékenyeknél válthat ki allergiás reakciót a legfeljebb bőrirritációt okozó akciója. Halálos végkimenetel nem ismert.

PestiSracok facebook image

Emellett Both Zoltán ígéretet tett arra is, hogy befogja az állatot.

Forrás: Index.hu; Fotó: Wikipédia

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.