Pesti Srácok

Fenntartásokkal kellene kezelnie a NATO-nak Magyarországot a Die Welt szerint

Fenntartásokkal kellene kezelnie a NATO-nak Magyarországot a Die Welt szerint

A liberális baloldaliak ismét megmutatták, hogy a jogállamisági elvek, illetve a szerződések betartása csak akkor fontos, ha nekik kényelmes. Ezúttal a Die Welt nevű liberális lap elmélkedett arról, Magyarország az Orbán-kormánytól jogállamisági aggályok miatt visszatartott uniós pénzek felszabadítását „akarja kicsikarni az északi országok NATO-ba való felvételének akadályozásával”, és felszólították a NATO-t, hogy kezeljék fenntartásokkal a szövetség teljes értékű tagjaként számon tartott Magyarországot.

A lap online felületén is megjelent cikkében közölte, hogy miután Recep Tayyip Erdogan török elnök feladta Finnország NATO-tagságával szembeni ellenállását, most úgy tűnik, hogy az ország Svédország nélkül csatlakozik a NATO-hoz. Mostanra valószínűbbé vált– írják–, hogy legalább Finnország, amely az Oroszországgal való hosszú szárazföldi határa miatt különösen sebezhető, a közeljövőben csatlakozhat a NATO-hoz. Svédországnak viszont valószínűleg legalább a törökországi választásokig várnia kell.

A Die Welt részéről hangsúlyozzák: Törökországot és Magyarországot az Oroszországhoz való közelség is összeköti. Úgy fogalmaznak, hogy

PestiSracok facebook image

A szövetség ezért jól tenné, javasolja a lap, ha Ankarát és Budapestet egyelőre fenntartásokkal kezelné partnerként. Ez magában foglalná például azt is, hogy a továbbiakban nem feltétlenül oszt meg bizonyos érzékeny adatokat Törökországgal és Magyarországgal a NATO-n belül.

Forrás: Die Welt, Fotó: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.