Pesti Srácok

Már lehet jelentkezni a tavaszi Erzsébet-táborokba

Már lehet jelentkezni a tavaszi Erzsébet-táborokba

Már lehet jelentkezni a tavaszi Erzsébet-táborokba – tájékoztatott szombati közleményében az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány.

A tavaszi osztálykirándulásokra érkező iskolásoknak május 15-től június 9-ig ad otthont a megújult zánkai Erzsébet-tábor, ahová a jelentkezés már elkezdődött. A Balaton-parti táborozásra négy héten át, háromnapos turnusokban érkezhetnek az 1–8. évfolyamos diákokat jelentkeztető iskolák. Hozzátették: a korszerű szállást, a napi étkezéseket, az egészségügyi ellátást és a mintegy 30 különféle, osztályközösségeket erősítő élményprogramot a szervező Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány (Erzsébet Alapítvány) biztosítja az Erzsébet-táborok program keretében. A köznevelési intézmények a zánkai Erzsébet-tábor tavaszi turnusaiba március 17-ig az etaborplusz.hu online felületen jelentkezhetnek.

Az ország egész területéről várják a gyerekeket a teljeskörűen felújított zánkai táborba, ahol 2021 óta az összes szállásépület komfortos, a szobákban pedig új bútorok és saját fürdőszoba is szolgálja a táborozók kényelmét. A programokat a korszerű közösségi terekben, a felújított sportcsarnokban és színházteremben, valamint szabadtéren tartják. Tavasszal, a háromnapos, kétéjszakás tábori osztálykirándulásokon a szervező Erzsébet Alapítvány koncerteket és színházi előadást, sportprogramokat, továbbá digitális kompetenciafejlesztő, környezetvédelmi és ismeretterjesztő, játékos foglalkozásokat is biztosít a táborozóknak. Ezenkívül lehetőség van sétahajózásra, íjászatra, túrázásra, sőt, a diákok kipróbálhatják magukat a kalandparkban is. A turnusok ideje alatt az iskolák is szervezhetnek kirándulásokat, így a környék látnivalóit is megismerhetik a gyermekek.

Az alapítvány tájékoztatása szerint a május 15-től június 9-ig tartó Erzsébet-táborokba köznevelési intézmények jelentkezhetnek, így azok, akik tavasszal a Balatonnál szeretnének táborozni, a jelentkezéssel kapcsolatban az iskolájukhoz fordulhatnak.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!