Pesti Srácok

Navracsics Tibor: minden városnap számvetés a múlttal, a közösség erejével, és kitekintés a jövőbe

Navracsics Tibor: minden városnap számvetés a múlttal, a közösség erejével, és kitekintés a jövőbe

Minden városnap számvetés a múlttal, a közösség erejével, és kitekintés a jövőbe - jelentette ki a területfejlesztési miniszter pénteken Tapolcán a város napja alkalmából tartott ünnepségen. Navracsics Tibor azt mondta: Tapolca erős közösség, amely azért ünnepli a város napját évről évre, mert van ereje szembenézni jelenével, tartja a múlt hagyományait, ápolja jelentős személyiségeinek örökségét, és készen áll arra, hogy a jövőhöz vezető úton is együtt haladjon. Olyan erős közösség, amely megengedheti magának a vitákat a jelen dolgairól vagy a jövőről, de időről időre a különvéleményen levő emberek tudnak együttműködni és összefogni.

- emelte ki a miniszter.

Dobó Zoltán, (Egységben Tapolczáért Egyesület) Tapolca polgármestere ünnepi beszédében hangsúlyozta:

PestiSracok facebook image

- tette hozzá.

A köszöntőket követően Navracsics Tibor és Dobó Zoltán Polgárdy Imrével, a Veszprém Vármegyei Közgyűlés elnökével közösen adta át a 2015-ben elhunyt Lasztovicza Jenő fideszes országgyűlési képviselőnek adományozott posztumusz díszpolgári címet, amelyet özvegye, Lasztovicza Jenőné vett át. Az ünnepségen több más elismerést is átadtak, köztük Tapolca városért díjjal tüntették ki Szipőcs István belgyógyász főorvost, valamint Szatmári Jánosnét, a város korábbi alpolgármesterét.

Forrás és kép: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!