Pesti Srácok

Nicaragua bezáratta a Vatikán managuai nagykövetségét

Nicaragua bezáratta a Vatikán managuai nagykövetségét

Daniel Ortega nicaraguai elnök bezáratta a Vatikán managuai nagykövetségét, illetve a latin-amerikai ország vatikáni külképviseletét – közölte vasárnap egy magas rangú vatikáni forrás. A Reuters hírügynökség értesülése szerint a nagykövetségek bezárása ugyan nem jelenti automatikusan a diplomáciai kapcsolatok teljes felbontását Managua és a Szentszék között, mégis ezen lehetőség felé mutató komoly lépést jelent. A managuai külügyminisztérium időközben rövid állásfoglalásban jelentette be, hogy Nicaragua felfüggeszti a diplomáciai kapcsolatokat.

– olvasható a közleményben. Az intézkedés hátterében az állhat, hogy Ferenc pápa az argentin Infobae hírportálnak adott, pénteken közölt interjújában az egykori náci és kommunista diktatúrákhoz hasonlította Nicaragua vezetését. A katolikus egyházfő a nicaraguai kormányt élesen bíráló Rolando Álvarez katolikus püspök ügye kapcsán beszélt erről. Matagalpa püspökét februárban 26 évi börtönbüntetésre ítélték és nicaraguai állampolgárságától is megfosztották, miután nem volt hajlandó felszállni arra a repülőgépre, amelyen politikai foglyokat deportáltak a közép-amerikai országból az Egyesült Államokba. A gépen 222 politikai fogoly hagyta el Nicaraguát.

Daniel Ortega kormányzata egyre jobban elszigetelődött nemzetközileg, amióta a karhatalom leverte a 2018-as utcai tüntetéseket. A korábbi sandinista gerillavezérből lett elnök azt állítja, hogy a tiltakozássorozat összeesküvés volt a megbuktatására.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: catholicnewsagency.com

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!