Pesti Srácok

Tűz ütött ki egy hongkongi felhőkarcolóban (Videó!)

Tűz ütött ki egy hongkongi felhőkarcolóban (Videó!)

Két embert szállítottak kórházba csütörtök este, miután tűz ütött ki egy épülőben lévő felhőkarcolóban, Hongkong egyik fő bevásárló negyedében – számolt be a South China Morning Post. Az épületet körülvevő állványzat lángokba borult, és a Tsim Sha Tsui-i Middle Roadon található épületből származó égő parázs meggyújtotta a földön lévő tárgyakat. A sérülteket a Yau Ma Tei-i Queen Elizabeth kórházba szállították kezelésre.

Az épület több emeletét körülvevő bambuszállványzaton helyi idő szerint 12:35 körül lángok csaptak fel, valamint több robbanást is lehetett hallani a helyi beszámolók szerint. A tűzoltók nagy erőkkel vonultak ki a helyszínre. A tűz kis híján átterjedt az ötcsillagos Sheraton Hotelre és a Hermes House-ra, egy közeli irodaházra. A Nathan Roadon található Chung King Mansion, a Fast East Mansion és a 26 Nathan Road nevű bevásárlóközpont is lángra kapott, de a lángokat gyorsan eloltották. A hongkongi tűzoltóság 3-as fokozatú riasztást adott ki. Azt tanácsolták a füst miatt érintett környékbeli lakosoknak, hogy zárják be az ajtókat és ablakokat, és maradjanak nyugodtak.

Hongkongot az elmúlt hónapokban többször sújtották nagyobb tűzesetek a városi területeken. Januárban a San Po Kong egyik ipari épületében tört ki tűz, és a tűzoltóknak csaknem 10 órára volt szükségük ahhoz, hogy eloltsák. Korábban mintegy 100 embert evakuáltak, amikor tavaly decemberben tűz ütött ki a Mong Kok-i Dundas Street egyik épületében.

PestiSracok facebook image

Forrás: South China Morning Post; Fotó: képernyőfotó

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!