Pesti Srácok

Vádat emeltek két fiatalkorú ellen, akik halálra vertek egy 77 éves gátőrt Borsod vármegyében

Vádat emeltek két fiatalkorú ellen, akik halálra vertek egy 77 éves gátőrt Borsod vármegyében

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt egy 14 és egy 17 éves fiatallal szemben, akik halálra vertek egy 77 éves gátőrt.

A vádirat szerint a fiú és a fiatalkorú férfi 2021 szeptemberében egy borsodi kistelepülés halastavának tisztításában segített a gátőrnek, aki a gépjárművével akarta elszállítani a fadarabokat. A vádlottak az autót a sértett engedélye nélkül elvitték, azonban elakadtak vele egy kukoricásban. Az idős férfi felelősségre vonta őket, és közölte: hívni fogja a rendőrséget. Ekkor az egyik vádlott hátba rúgta a férfit, a földre zuhant sértettet a másik vádlott ököllel fejen ütötte. A gátőr megpróbált ellenállni, egy fadarabbal fejen vágta az őt megütő vádlottat, azonban a két fiatal nekiesett. A sértett vérző fejjel menekülni próbált, sikerült is megállítania egy személyautót, a vezetőjétől azt kérte, vigye el őt. A vádlottak ezt megakadályozták, a sofőrnek azt mondták, hogy az idős férfi erősen ittas és majd ők segítenek neki. Ezután viszont tovább ütlegelték, a sértett a bántalmazások következtében a helyszínen meghalt. Az egyik vádlott a sértett zsebéből kivette az autója kulcsát, majd amikor meglátták, hogy rendőrautók és mentőautók közelednek, behúzták a holttestet az erdőbe és faágakkal, levelekkel betakarták.

A főügyészség aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette, kifosztás bűntette és jármű önkényes elvétele miatt emelt vádat a két büntetlen előéletű fiatalkorúak ellen. A letartóztatásban lévő vádlottakkal szemben fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztés büntetést és közügyektől való eltiltást indítványozott az ügyészség azzal, hogy az idősebbik vádlott nem bocsátható feltételes szabadlábra.

Forrás: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!