Pesti Srácok

A belga munkaügyi miniszter kritizálta a migrációs hátterű nőket, hogy nem dolgoznak, hanem otthon vannak a családjukkal

A belga munkaügyi miniszter kritizálta a migrációs hátterű nőket, hogy nem dolgoznak, hanem otthon vannak a családjukkal

Brüsszelben számos nő még mindig "mediterrán típusú háztartásban" él, "a férfi dolgozik, az asszony pedig otthon marad gyereket nevelni" - jelentette ki pénteken Bernard Clerfeyt, a brüsszeli regionális kormány munkaügyi minisztere, aki szerint ez a típusú családfelfogás hozzájárulhat ahhoz, hogy a nők körében a munkanélküliség több százalékkal magasabb a férfiakénál a belga fővárosban. Szavai éles vitát váltottak ki a belga pártok között.

A centrista-liberális Független Föderalista Demokrata pártból (DéFI) érkezett miniszter egy televíziós műsorban nyilatkozva azt is hozzátette, hogy a "mediterrán modell" főként az olasz, török vagy marokkói hátterű családokra, háztartásokra jellemző.

-hangoztatta a miniszter.

Megjegyzései vitát váltottak ki a regionális kormány többi pártjánál, a szocialistáknál és a zöldeknél. A fővárosi régió zöldpárti gazdasági minisztere, Barbara Trachte szerint Clerfayt sztereotípiákra alapozta nyilatkozatát, és nem foglakozik a rendszerszintű diszkriminációs problémákkal, amelyek még mindig visszavetik a külföldi hátterű nők munkaerőpiaci jelenlétét. A Szocialista Párt brüsszeli szövetsége sajtóközleményében emlékeztetett arra, hogy a fővárosban majdnem minden harmadik szülő egyedül neveli gyermekét, 86 százalékuk nő. "Ezenkívül az alacsony képzettségűek fizetése szégyenletesen kevés, és nem fedezi a gyermekgondozással kapcsolatos költségeket" - hívták fel a figyelmet a szocialisták. Az ügyben a szövetségi kormány környezetvédelemért felelős minisztere, Zakia Khattabi is megszólalt, aki "észbontónak" és "szégyenletesnek" nevezte Clerfayt megjegyzéseit, hozzátéve hogy a miniszter szemet huny a rendszerszintű hátrányos megkülönböztetés felett.

PestiSracok facebook image

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!