Pesti Srácok

Egyetlen szavazattal utasították el a terhességmegszakítás betiltását két amerikai állam törvényhozásában is

Egyetlen szavazattal utasították el a terhességmegszakítás betiltását két amerikai állam törvényhozásában is

Nebraska és Dél-Karolina republikánusok vezette törvényhozása is egy-egy szavazattal utasította el a terhességmegszakítás betiltásáról, illetve jelentős szigorításáról szóló jogszabály-tervezetet.

Nebraska állam szenátusában egy republikánus szenátor tartózkodásán múlt a szívhangtörvény elfogadása a csütörtöki szavazáson, amely a terhesség hatodik hetét követően tiltotta volna meg a művi vetélés elvégzését; ez alól csak a vérfertőző kapcsolat és nemi erőszak, valamint az édesanya életét fenyegető terhesség lett volna kivétel. Az állam kormányzója, a szintén republikánus Jim Pillen csalódottságát hangoztatta és felszólította a tartózkodó szenátort, hogy fontolja meg álláspontját, és álljon ki korábbi, élet iránti elkötelezettsége mellett. Nebraska állam törvényjavaslata jelenleg a várandósság huszadik hete után tiltja annak megszakítását.

Dél-Karolina állam szenátusa szintén csütörtökön szavazott az abortusz teljes tilalmát tartalmazó törvényről. A törvényhozók 22–21 arányban utasították el, nemmel szavazott 3 republikánus szenátornő. Az "emberi élet védelméről szóló törvény" című jogszabály-javaslatot korábban elfogadta az állam törvényhozásának alsóháza. A törvény, amely vérfertőzés és nemi erőszak kivételével teljes tilalmat írt volna elő a terhesség megszakítására, a jövő januárban kezdődő törvényhozási ülésszakban kerül ismét napirendre.

Jelenleg az Egyesült Államok 13 államában van érvényben tilalom a terhesség megszakítására a várandósság minden szakaszában, valamint további 4 államban a jogszabály életbe léptetését bíróság függesztette fel, a felülvizsgálatukra vonatkozó beadványok elbírálásáig.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: CNN

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!