Pesti Srácok

Több mint egy évvel az önkormányzati választás előtt megnevezte polgármester-jelöltjét az ellenzék Szombathelyen

Több mint egy évvel az önkormányzati választás előtt megnevezte polgármester-jelöltjét az ellenzék Szombathelyen

Az Éljen Szombathely! Egyesület változatlan támogatókkal indul Szombathelyen a 2024-es önkormányzati választásokon és továbbra is Nemény Andrást jelöli polgármesternek – jelentette be csütörtökön a városháza előtt tartott sajtótájékoztatón Tóth Kálmán, az Éljen Szombathely! Egyesület elnöke, önkormányzati frakcióvezetője.

Tóth Kálmán elmondta: valamennyi őket támogató párt és civil szervezet vezetősége felhatalmazta a bejelentésre. Felsorolása szerint a Demokratikus Koalíció (DK), az LMP – Magyarország Zöld Pártja, a Magyar Szocialista Párt (MSZP), a Mindenki Magyarországa Mozgalom (MMM), a Momentum, az Éhen Gyula Baráti Kör, és természetesen gesztorként, ernyőszervezetként az Éljen Szombathely! Egyesület vállalja közösen, szövetségben a megmérettetést a jövő évi önkormányzati választásokon.

Nemény András elfogadta a jelölést és megköszönte a támogatást. Mint mondta, büszke arra, hogy továbbra is bírja korábbi támogatóinak a bizalmát, és reményét fejezte ki, hogy támogatóinak köre tovább bővülhet. Hangsúlyozta, hogy az elmúlt három és fél év – a koronavírus-járvány, a háború, az energiaválság miatt – folyamatos válságkezelésről szólt, nehéz helyzetben kellett menedzselni a várost. Szombathely tisztább, zöldebb, élhetőbb város lett, amely az alapműködésen túl, a nehéz gazdasági helyzete ellenére is képes fejlődni. Csak idén saját forrásból 461 millió forintot fordítanak fejlesztésekre, körforgalmakat építenek, utakat és járdákat újítanak fel, növelik a zöld területek nagyságát – mondta Nemény András.

Forrás: MTI; Fotó: Kaszás Tamás/Index.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!