Pesti Srácok

Láng Zsolt: Budapesten ismét csőddel fenyeget a baloldal

Láng Zsolt: Budapesten ismét csőddel fenyeget a baloldal

Itt az ideje, hogy Budapest főpolgármestere kifogások helyett megoldásokkal szolgáljon – fogalmazott a parlamentben napirend előtti felszólalásában Láng Zsolt. A Fidesz országgyűlési képviselője kiemelte, hogy több mint három és fél éve nem vezeti senki a főváros önkormányzatát, Karácsony Gergely pedig csak a nevét adja a dollárbaloldal szereplőinek a gazdasági és hatalmi játékaihoz.

– húzta alá a kormánypárti politikus. Kiemelte, hogy a Fővárosi Közgyűlés 2019-es alakuló ülésén a Gyurcsány–Bajnai-korszak káderei mentek esküt tenni.

PestiSracok facebook image

– szögezte le Láng Zsolt. Szót ejtett arról is, hogy nincs érdemi magyarázat az észszerűtlen biciklisávokra, a dugókra, a hulladékszállítás időszakos megbénítására, valamint a fővárosi reklámtender elbaltázására.

– szögezte le. Láng Zsolt felhívta a figyelmet, hogy 2019 óta Budapesten semmilyen érdemi fejlesztés nem látható, közben pedig elfogyott az előző városvezetéstől örökölt megtakarítás. Emlékeztetett, hogy Karácsony Gergely nemrég bejelentette: a főváros nem fizeti a szolidaritási adót.

– vélekedett a döntésről Fidesz politikusa.

Válaszában Panyi Miklós, a Miniszterelnökség államtitkára elmondta: Budapest egy olyan városvezetést érdemel, aminek a horizontja nem áll meg a körút vagy a külvárosi kerületek határánál. Hozzátette: a szolidaritási hozzájárulás lényege az egymás iránt érzett felelősség, a gazdagabb települések részéről a szegényebb városok irányába mutató szolidaritás megjelenítése az önkormányzati rendszerben.

– szögezte le az államtitkár.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!