Pesti Srácok

Új kormánybiztost nevezett ki a miniszterelnök

Új kormánybiztost nevezett ki a miniszterelnök

A Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat szerint az orosz–ukrán háború elől Magyarországra menekülő személyekért felelős kormánybiztossá nevezték ki május 16-tól, keddtől Pál Norbertet. Az új biztos munkáját Gulyás Gergely irányítja majd. Pál Norbert munkáját a Magyar Közlöny tájékoztatása szerint a Miniszterelnökséget vezető miniszter, Gulyás Gergely irányítja és a Miniszterelnökség szervezetében működő ötfős titkárság segíti.

Feladatai közé tartozik majd, hogy összehangolja a veszélyhelyzet ideje alatt az Ukrajnában zajló háború elől menekülő személyekkel kapcsolatos kormányzati feladatok ellátását, közreműködjön a háború elől menekülő személyekkel kapcsolatos kormányzati döntések előkészítésében. Továbbá együttműködik majd a közigazgatás-szervezésért felelős miniszterrel az őket érintő hatósági feladatok ellátásában, javaslatot tesz a kormány számára a menekülők szükség szerinti munkavállalási, iskoláztatási, szociális, lakhatási kérdéseihez kapcsolódó jogalkotói és egyéb döntést igénylő feladatok vonatkozásában. Ezen felül javaslatot tehet a kormányzati kommunikációért felelős miniszterrel együttműködve a háború elől menekülő személyek megfelelő tájékoztatása érdekében szükséges kommunikációs stratégia kidolgozására, és együttműködik annak végrehajtásában és együttműködhet a kapcsolódó feladatok ellátásáért felelős minisztériumokkal, az Országos Idegenrendészeti Főigazgatósággal, a magyarországi és nemzetközi humanitárius segítségnyújtó szervezetekkel, továbbá a munkaerő-kölcsönzéssel és közvetítéssel foglalkozó szervezetekkel.

Forrás: Magyar Közlöny; Fotó: MTI/Balázs Attila

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!