Pesti Srácok

Afganisztánban ezentúl hivatalosan is tilos zenét játszani az esküvőkön

Afganisztánban ezentúl hivatalosan is tilos zenét játszani az esküvőkön

Az afganisztáni tálib vezetés megtiltotta, hogy az esküvőkön zenét játsszanak vagy bármi olyan tevékenységet folytassanak, amely szembemegy az iszlám értelmezésük szerinti előírásaival. Az erény előmozdításáért és az erkölcstelenségek megakadályozásáért felelős tálib minisztérium vasárnap kiadott közleményében azt írta: a döntést először a rendezvénytermek tulajdonosaival közös tárgyaláson jelentették be. A tálibok 2021-es hatalomra kerülésük óta már többször felhívták a rendezvényhelyszínek tulajdonosainak figyelmét arra, hogy meggyőződésük szerint a zene nem fér meg az iszlámmal. A szűk két évvel ezelőtti hatalomátvétel után számos afgán zenész elhagyta az országot és menedéket keresett nyugati országokban.

A közleményben felszólították a szóban forgó tulajdonosokat, hogy vegyék komolyan és mihamarabb alkalmazzák a szabályt. Noha Afganisztánban a magas költségek miatt kevesen tartják rendezvényteremben az esküvőjüket, Kabulban több ilyen hely tulajdonosa külön figyelmet fordít arra, hogy az iszlám szokásokhoz híven a rendezvényeken a férfiak és a nők külön termekben legyenek, a nőknek szánt helyiségben pedig csak nők szolgálhatnak fel és fényképezhetnek.

- kérdezte egy kabuli rendezvényterem neve elhallgatását kérő tulajdonosa a dpa német hírügynökségnek adott nyilatkozatában.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI/ Fotó: Illusztráció

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!