Pesti Srácok

Rendkívüli állapotot hirdettek Szerbiában az áradások miatt

Rendkívüli állapotot hirdettek Szerbiában az áradások miatt

Harminchétre nőtt azoknak a városoknak, illetve községeknek a száma Szerbiában, amelyekben rendkívüli állapotot hirdettek az áradások miatt. Csütörtök éjjel 75 embert evakuáltak a kritikus helyszínekről. A földcsuszamlások miatt több utat lezártak, néhány híd pedig összeomlott.

Gumicsónakokkal menekítették az embereket Kragujevacon péntek hajnalban. Szerbia negyedik legnagyobb városában a mentők több családnak segítettek elhagyni otthonát, mert a Lepenica folyó elárasztotta a házaikat – írja a Híradó.hu. Kritikus a helyzet Krusevacon is, ahol sokan az autójukban rekedtek. A hatóságok buldózerrel emelték ki az embereket az elárasztott járművekből. Hatalmas lyuk tátong az ibari autópályán, ahol beszakadt egy híd. Az utat lezárták, a forgalmat elterelik. A térségben húsz napja folyamatosan esik az eső, a megáradt Musina folyó tetemes károkat okozott. Az emberek homokzsákokkal védik a településeket.

– nyilatkozta Kraljevo polgármestere. Szerbia más részein is folyamatos a harc a megáradt folyókkal. A hetek óta tartó esőzések miatt több patak és folyó is kilépett a medréből. Települések és több száz hektár termőföld került víz alá.

Olaszországban már levonult az ár, ott már a károk felbecslésnél tartanak. Egy hónappal az olaszországi Emilia-Romagna régiót sújtó árvíz után a hatóságok nyolc és fél milliárd euróra becsülik a veszteséget. A mezőgazdaság az egyik legsúlyosabban érintett ágazat: 12 ezer gazdaságból jelentettek károkat.

– mondta egy gazdálkodó. Ez a régió az egyik legnagyobb zöldség- és gyümölcstermelő vidék Olaszországban. A gazdák szerint legalább két évbe telik majd, mire a földek ugyanolyan termést hoznak, mint az árvíz előtt, a kieső termelés miatt pedig az árak is tovább emelkedhetnek.

Forrás: Híradó.hu; Fotó: MTI/AP/Marjan Vucetic

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.