Pesti Srácok

Rendőrök razziáztak a brüsszeli korrupciós botrányban érintett Marc Tarabellánál, aki pár napja lazán megszavazta a hazánkat elítélő EP-javaslatot

Rendőrök razziáztak a brüsszeli korrupciós botrányban érintett Marc Tarabellánál, aki pár napja lazán megszavazta a hazánkat elítélő EP-javaslatot

Renőrök tartottak razziát két, a brüsszeli korrupciós botrányban érintett EP-képviselőnél – tudta meg a Politico.eu. A belga rendőrség Andrea Cozzolino és Marc Tarabella EP-képviselők irodáit kutatta át. Mint korábban megírtuk, Tarabella nemrégiben megszavazta azt a hét EP-frakció által beterjesztett határozatcsomagot, amely felszólítja az Európai Tanácsot, hogy az uniós szerződések biztosította szankcionálási jogával élve fossza meg Magyarországot az EU rotációs elnökségének lehetőségétől.

A Politico arról ír, hogy két szemtanú szerint több rendőr tartott házkutatást Andrea Cozzolino olasz és Marc Tarabella belga EP-képviselő irodájában nemrégiben. A keddi hírt Eric Van Duyse, a belga szövetségi ügyész szóvivője is megerősítette. A hatóságok mindkét európai parlamenti képviselőt azzal vádolják, hogy kapcsolatban állnak azzal a korrupciós hálózattal, amelyben olyan országok vesznek részt, mint Katar és Marokkó.

Tarabella nemrégiben újra felvette EP-képviselői munkáját, miután idén február és május között hónapokat börtönben és házi őrizetben töltött. Irodáját, amelyet a rendőrség Cozzolinóéval együtt februárban lezárt, most újra megnyitották, hogy parlamenti munkáját végezhesse.

Forrás: politico.eu; Fotó: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!