Pesti Srácok

Az Alkotmánybíróság elkaszálta az oktatásról szóló népszavazási kezdeményezést

Az Alkotmánybíróság elkaszálta az oktatásról szóló népszavazási kezdeményezést

A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) sajnálattal vette tudomásul, hogy az Alkotmánybíróság (AB) megsemmisítette az oktatási népszavazási kezdeményezést – írta az érdekvédelmi szervezet a közleményében. Fontos megjegyezni, hogy ez azért történt, mert az alaptörvény-ellenes volt. A PSZ azon is kiakadt, hogy az AB a döntést túl gyorsan hozta meg. Ha van sapka, az a baj...

Korábban a PSZ két alelnöke, Gosztonyi Gábor és Totyik Tamás magánszemélyként oktatási népszavazást kezdeményezett. Öt népszavazási kérdésük többek között a szaktanárokkal, a pedagógusvégzettséggel, a diákok óraszámának csökkentésével és az iskolák bezárásának feltételeivel kapcsolatos, azonban a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) egyik kérdést sem hitelesítette.

Túl gyorsnak találták a döntést

A PSZ – csütörtöki közleménye szerint – "megdöbbent" az AB gyorsaságán: bár a testületnek 30 napja volt a népszavazási kérdések hitelesítése miatt beadott alkotmányjogi panasz elbírálására, néhány nap alatt döntött, megsemmisítve a Kúria két népszavazási kérdést hitelesítő döntését.

PestiSracok facebook image

– áll az érdekvédelmi szervezet közleményében. A PSZ azon is megdöbbent, hogy az AB "szintén kiskorúnak tekinti" az állampolgárokat, hiszen ugyanazt az érvelést fogadta el, mint az NVB.

– áll a szervezet közleményében.

Forrás: ATV; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!