Pesti Srácok

Elszabadultak a migránsok: szamurájkardokkal védik a környéküket a kétségbeesett franciák, az állam tehetetlen

Elszabadultak a migránsok: szamurájkardokkal védik a környéküket a kétségbeesett franciák, az állam tehetetlen

A Franciaországban tomboló erőszakhullám Metz városára is kiterjedt, ahol két helyi férfi úgy döntött, hogy saját maguk védik meg a rongálástól vagyontárgyaikat – közölte a Daily Star. A helyszíni felvétel alapján a két férfi szamurájkardokkal őrizte a környéket. Kicsit olyan ez, mint egy zombifilmben, ahol a törvény és az állam már tehetetlen, így mindenki maga igyekszik megvédeni a családját és a szeretteit. A polgárháborús helyzet, a lincselések és a többségi társadalom rettegése intő jel lehet azoknak az országoknak a számára, akik azon gondolkodnak, hogy fogadjanak-e be újabb migránsokat, és megerősítés azoknak, akik ezt nem akarták és a jövőben sem tervezik. A migránskvóta óriási veszélyeire a legeklatánsabb példa a jelenlegi francia helyzet. A franciaországi migránsok elszabadulásáról tegnapi cikkünkben írtunk részletesen.

Mint ismeretes, június 27-én, kedd este több helyen is zavargások törtek ki Franciaországban, miután egy rendőr agyonlőtt egy 17 éves fiút reggel Párizsban, aki nem tett eleget a hatósági felszólításnak. Többen autókat gyújtottak fel, köveket és tűzijátékokat dobáltak a rendőrökre, valamint üzleteket fosztogattak. Az ezt követő napokban a helyzet még brutálisabb lett, még lincselésekről is érkezett hír. A lenti videó két francia polgárt mutat, akik szamurájkardokkal álltak ki az útra, hogy védjék a csőcseléktől magukat és vélhetően a családjukat.

https://twitter.com/Pedrinho_ah/status/1675274384246710276

Az erőszakos cselekményekben több száz rendőr és tűzoltó sérült meg, bár a hatóságok azt nem közölték, hogy pontosan hány tüntetővel történt hasonló eset.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!