Pesti Srácok

Az energiahatékonysági irányelvekről és a csipekről szóló európai jogszabályt is elfogadták az EP-ben

Az energiahatékonysági irányelvekről és a csipekről szóló európai jogszabályt is elfogadták az EP-ben

Az Európai Parlament plenáris ülése elfogadta az energiahatékonysági irányelvről szóló intézményközi megállapodást. Gyürk András, a Fidesz EP-képviselője a szavazás kapcsán kiemelte: az energiamegtakarítások szerepe megkerülhetetlen az energiaválság leküzdésében, azonban mai döntésével a korrupciós botrányokban elmerülő brüsszeli elit éppen a kiegyensúlyozott és hatékony cselekvést lehetetleníti el ezen a területen is. Ezen kívül pedig csipekről szóló jogszabályt is elfogadták a képviselők, ami a digitalizáció felgyorsulása miatt nagyon fontos.

A Fidesz EP-képviselőcsoportja a közléményében azt írta: a háború és az Európai Bizottság katasztrofális szankciós politikája miatt kialakult energiaválság kezeléséhez elegendő mennyiségű és megfizethető energia szükséges. Gyürk András hangsúlyozta: ebben az energiahatékonyság is kiemelt fontosságú.

- emelte ki a fideszes politikus.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozta Gyürk András.

A csipek segítenek, hogy Európa ne legyen kiszolgáltatva másoknak

A plenáris ülésen a képviselők a csipekről szóló európai jogszabályt is elfogadták, ami azért fontos, mert ezek az eszközök alapvető fontosságúak számos, a mindennapok során használt termék előállításához, mint például az autók vagy az okostelefonok. A mesterséges intelligencia fejlődésével pedig még több félvezetőre lesz szükség.

– húzta alá Gyürk.

– mutatott rá a magyar EP-képviselő.

– hangsúlyozta Gyürk András.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!