Pesti Srácok

Határozatképtelen volt az ellenzék által kezdeményezett rendkívüli ülés

Határozatképtelen volt az ellenzék által kezdeményezett rendkívüli ülés

A kormánypártok távolléte miatt határozatképtelen volt az Országgyűlés az ellenzék által kezdeményezett hétfői rendkívüli ülése, így csak a napirend előtti felszólalások hangozhattak el. A mintegy háromnegyed órás ülésen a kormány képviselői sem vettek részt.

A rendkívüli parlamenti ülést a Momentum kezdeményezte, miután a júliusi, vilniusi NATO-csúcson kiderült: Törökország hozzájárul, hogy Svédország is tagja legyen a katonai szervezetnek. Az ülés összehívását támogatta a DK, az MSZP, a Jobbik, a Párbeszéd és az LMP képviselőcsoportja, valamint egy független képviselő, és a svéd NATO-csatlakozásról szóló törvényjavaslat mellett további öt, ellenzéki kezdeményezésű előterjesztés napirendre vételét kérték.

Momentum: miért nincsenek jelen a kormánypárti képviselők?

Gelencsér Ferenc (Momentum) szóvá tette, hogy a kormánypárti képviselők nem jelentek meg a rendkívüli ülésen.

PestiSracok facebook image

– tette fel a kérdést.

– mondta. Hozzátette: most a legfontosabb feladat a béke megteremtése.

– vélekedett. Megjegyezte: egy éve folyamatosan leszavazzák a kormánypártok a döntést. Úgy látta, a kormány Brüsszelbe jár keménykedni, de Moszkva és Ankara előtt rendszeresen térdre rogy.

Fotó: MTI/Balogh Zoltán

DK: az időhúzás Vlagyimir Putyin érdekeit szolgálja

Varju László (DK) szerint vannak tévedések és bűnök. Az ellenzéki politikus azt mondta, Orbán Viktornak és kormányának súlyos bűne, hogy Magyarország az egyetlen olyan uniós és NATO-tagország, amelyik ellenzi a szintén EU-tag Svédország csatlakozását.

– jegyezte meg.

– vélekedett.

Az elnöklő Latorcai János a napirend előtti felszólalások után közölte: Kocsis Máté (Fidesz) és Simicskó István (KDNP) levelet küldött az Országgyűlés elnökének, amelyben a két kormánypárti frakcióvezető azt írta: a Fidesz és a KDNP országgyűlési képviselőcsoportjai sem a házbizottságon, sem a rendkívüli ülésen nem vesznek részt. A napirend elfogadásához nem volt elegendő jelenlévő képviselő; 45 igen, 2 nem szavazattal az Országgyűlés határozatképtelennek bizonyult. Latorcai János közölte: az Országgyűlés következő ülését a házbizottság javaslata alapján hívják össze, majd az ülést lezárta.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!