Pesti Srácok

Navracsics Tibor: a természet csodája tárul elénk a Nimród 111 fotókiállításon

Navracsics Tibor: a természet csodája tárul elénk a Nimród 111 fotókiállításon

A Várpalotai Thury-vár ad otthont a Nimród 111 fotókiállításnak, amelynek anyagát a 111. évfolyamába lépett Nimród vadászújság fotósainak, illusztrátorainak képeiből válogatták. A megnyitón a területfejlesztési miniszter azt hangsúlyozta, hogy a természeti csodákra hívja fel a figyelmet a tárlat. Navracsics Tibor kiemelte, hogy akárcsak a kiállításnak keretet adó Európa Kulturális Fővárosa programsorozat (EKF) tervezésekor, vadászat esetén is a fenntarthatóság, az értékek tisztelete az egyik fontos mozgatórugó. Mint mondta, egy séta a természetben ünnep lehet a mindennapok közepette, amikor az ember észreveszi a természet szépségét. Ugyanígy ünnep az EKF programsorozat is, amely az épített környezetünk szépségeire és kulturális értékeinkre hívja fel a figyelmet - tette hozzá a miniszter.

Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár, a Nimród Vadászújság főszerkesztője azt hangsúlyozta, hogy hagyományt szeretnének teremteni tárlattal: minden évben metszetet adnak majd az újság elmúlt esztendejéből.

- tette hozzá.

PestiSracok facebook image

Várpalotára a Magyar Mezőgazdasági Múzeumból érkezett a kiállítás, a Thury-várból pedig majd Tatabányára, az Országos Vadásznapra szállítják az alkotásokat. A tárlaton 17 természetfotós és 4 alkotóművész 111 fotója, grafikája, festménye látható, mások mellett a Nimród magazin munkatársainak, Surányi Kinga, Szigeti Edit, Blaumann Ödön, ifj. Bóta István, Fülöp Bálint, Gőbölös Péter, Klép Sándor és Kókai Márton alkotásai.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!