Pesti Srácok

Vélhetően őrizetbe vettek egy amerikai állampolgárt

Vélhetően őrizetbe vettek egy amerikai állampolgárt

Engedély nélkül lépett be Dél-Koreából Észak-Koreába egy amerikai állampolgár, miután átlépte a demilitarizált zónát (DMZ), és vélhetően őrizetbe vették a helyi hatóságok – jelentette be a DMZ-t ellenőrző ENSZ-parancsnokság kedden.

Az amerikai katona a Koreai-félszigeten fekvő két országot 1953 óta elválasztó DMZ részét képező, úgynevezett közös biztonsági területhez (JSA) szervezett kiránduláson vett részt. A Dong-A Ilbo című dél-koreai napilap a dél-koreai hadseregre hivatkozva azt közölte, hogy Travis Kingről, az amerikai hadsereg közlegényéről van szó.

– közölte az ENSZ parancsnokság Twitter-üzenetében.

PestiSracok facebook image

– tették hozzá. Isaac Taylor ezredes, a Dél-Koreában állomásozó amerikai csapatok és az ENSZ-parancsnokság szóvivője nem erősítette meg, hogy a szóban forgó amerikai állampolgár a Dél-Koreában állomásozó amerikai csapatok tagja lett volna, csak annyit közölt: nincs további hozzáfűznivalója a parancsnokság közleményéhez.

A határsértés ugyanaznap történt, amikor – évtizedek óta először – ballisztikus rakétákkal felszerelt, nukleáris meghajtású amerikai tengeralattjáró érkezett Dél-Korea partjaihoz. Szöuli sajtótájékoztatóján Kurt Campbell, az Egyesült Államok nemzetbiztonsági tanácsának indiai–csendes-óceáni ügyekért felelős koordinátora bejelentette: a 18 750 tonnás, 170 méter hosszú, Ohio osztályú, Kentucky nevű tengeralattjáró Szöultól 320 kilométerre délkeletre, Puszan partjainál dokkolt. Hozzátette: a hajó érkezése azt bizonyítja, hogy Washington elkötelezett Dél-Korea védelme iránt.

Az amerikai külügyminisztérium utazási tanácsai szigorúan tiltják az amerikai állampolgárok számára, hogy belépjenek Észak-Korea területére, "mivel továbbra is komoly a kockázata az amerikai állampolgárok őrizetbe vételének, letartóztatásának és hosszú távú fogva tartásnak". A tilalmat azután vezették be, hogy a phenjani hatóságok 2015-ben őrizetbe vették Otto Warmbier amerikai egyetemistát, miután engedély nélkül Észak-Koreába látogatott. Warmbier 2017-ben meghalt, pár nappal azután, hogy Phenjan szabadon engedte a már kómában fekvő amerikai diákot, és hazaszállították az Egyesült Államokba.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/KCNA

Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Berki Ferenc ökölvívó edző a Küzdőtérben: „Hozzám olyan harcosok járnak, akik szeretnek vért inni, azonban a bunyót fél év alatt nem lehet megtanulni"

Ps TV 2024 augusztus 25.
Berki Ferenc különleges stílusával, jó néhány évvel ezelőtt hatalmas sebességgel robbant be a magyar profi bunyó világába. Ezt az egyedi hangulatot nemcsak a személyisége tükrözi, de az edzésmunkája is. A Berki Box Team ma már saját teremben készül és rendkívül sok minden összpontosul a zuglói boxkomplexumban, hiszen a komoly profiktól kezdve, celeb harcosokon át a hobbista bokszolóig, mindenféle ember megtalálható a tréningeken. Az elmúlt hetek történéseiről, a magyar válogatottról és a Berki-csapatban zajló edzésekről kérdeztük Berki Ferenc bokszedzőt.