Pesti Srácok

Karácsony máris sütkérezik az atlétikai vb fényében

Karácsony máris sütkérezik az atlétikai vb fényében

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtök éjszaka írásban megerősítette, hogy a kormány betartja az atlétikai világbajnokság megrendezésének feltételeit tartalmazó főváros–kormány megállapodást – jelentette be Karácsony Gergely főpolgármester pénteken, a Facebook-oldalán.

A főpolgármester a bejegyzésében azt írta: csütörtök éjszaka lezárultak a tárgyalások, amelyek az atlétikai világbajnokság megrendezésének feltételeit tartalmazó főváros-kormány megállapodás érvényre juttatását célozták. Felidézte: a 2019 végén megkötött megállapodás célja, hogy az atlétikai világbajnokság "ne csak egy stadionépítés és egy egyszeri sportesemény legyen", hanem olyan városfejlesztés része, amely egy egészségesebb Budapestet eredményez. Hozzátette: a megállapodásban azt vállalta a kormányzat, hogy Ferencvárosban a tömegsport céljait szolgáló sportpark épül, továbbá, hogy öt éven keresztül évente 10 milliárd forint fejlesztési támogatást kapnak a kerületi egészségügyi intézmények, illetve ebből működtethetik a fővárosi CT/MR programot.

– idézte fel Karácsony Gergely. A főpolgármester tudatta: Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtök éjszaka Orbán Viktor miniszterelnök felhatalmazásával írásban is megerősítette, hogy a kormány betartja a megállapodást.

PestiSracok facebook image

– sorolta a főpolgármester, aki a bejegyzésében megköszönte Gulyás Gergely és Fürjes Balázs, a vb-t szervező bizottság társelnökének aktivitását az ügyben.

– írta a főpolgármester. Karácsony Gergely a posztban beszámolt arról is, hogy pénteken a Városházán fogadta Sebastian Coe-t, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnökét, aki átadta meghívását a bő egy hét múlva kezdődő atlétikai világbajnokságra.

– írta bejegyzésében a főpolgármester.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Illyés Tibor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!