Pesti Srácok

Nem babra megy a játék Ecuadorban: a harmadik politikust lőtték agyon az elnökválasztás előtt

Nem babra megy a játék Ecuadorban: a harmadik politikust lőtték agyon az elnökválasztás előtt

Ecuadorban lelőtték kedden Pedro Brionest, a baloldali Polgári Forradalmi Párt politikusát, öt nappal azután, hogy egy fővárosi kampányrendezvényen agyonlőtték Fernando Villavicenciót, az elnökválasztások egyik esélyesét.

A dél-amerikai országban az augusztusi elnökválasztás előtt ez már a harmadik politikusgyilkosság - számolt be róla a The Guardian brit napilap. Az El País spanyol napilap értesülései szerint Brionest motoros fegyveresek lőtték le otthonánál San Mateóban, Esmeraldas tartomány északi részén.

- írta az X (korábban Twitter) mikroblogon Luisa González, a Polgári Forradalmi Párt hivatalos elnökjelöltje, aki közösségimédia-bejegyzésben erősítette meg Briones halálhírét, és nyilvánított részvétet a politikus családjának.

PestiSracok facebook image

A hatóságok nem közöltek semmilyen információt a politikus haláláról, azt sem, hogy mi lehet a gyilkosság indítéka. A nyomozásban az ecuadori hatóságok kérték az amerikai FBI segítségét.

Ecuadorban augusztus 9-én gyilkolták meg Fernando Villavicenciót, az Építő Mozgalom (Movimiento Construye) elnökjelöltjét, július 26-án pedig Agustín Intriagót, Manta városának polgármesterét lőtték le. Intriagót májusban választották meg másodjára a város fejének.

Drogháborúk zajlanak

Ecuador a dél-amerikai illegális kábítószer-kereskedelem egyik központjává vált az elmúlt három évben. A drogkartellek támogatását élvező helyi bandák között gyakoriak az összetűzések a csempészútvonalak feletti ellenőrzésért. Az erőszakos cselekményekben eddig több ezer ecuadori civil vesztette életét.

A politikai pártok elnökválasztási kampánya az illegális kábítószer-kereskedelem és a bűnözés témája köré épült. Rendőrségi közlés alapján Ecuadorban az idei év első felében másfélszeresére, 3568-ra nőtt a halálos bűncselekmények száma a tavaly január-június között feljegyzett 2042 esethez képest.

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.