Pesti Srácok

Nyitrai Zsolt: a kormány együttműködik a fogyatékossággal élő emberekkel

A kormány együttműködik a fogyatékossággal élő emberekkel, az őket képviselő szervezetekkel, meghallgatja őket, odafigyel a speciális szempontjaikra – mondta a kiemelt társadalmi ügyekért felelős miniszterelnöki megbízott szombaton, a Facebook-oldalára feltöltött videóban. Nyitrai Zsolt hangsúlyozta: "ilyen módon az állami rendezvényeket akadálymentesítik fizikailag és infokommunikációsan egyaránt".

– tette hozzá. A miniszterelnöki megbízott úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

Kovács Zoltán, az ünnep lebonyolításáért felelős operatív törzs vezetője, nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár a videóban arról beszélt, hogy elkezdődtek a Szent István-napi rendezvénysorozat eseményei.

– mondta az államtitkár. Hozzátette: "azért vagyunk a mai napon itt, hogy felhívjuk a figyelmet, hogy nemcsak az idelátogató sok százezer magyar, illetve külföldi turista számára tesszük lehetővé a zavartalan és biztonságos látogatását az eseményeknek, hanem a fogyatékkal élőkre is gondoltunk, csakúgy, mint az előző években".

– közölte Kovács Zoltán. Nagy Vivien Európa-bajnoki bronzérmes parasportoló, boccia versenyző úgy fogalmazott, nagy öröm számára, hogy sérült emberként neki is van lehetősége akadálymentesen megtekinteni az augusztus 20-ai tűzijátékot.

– buzdított mindenkit.

A kisfilm végén közzétett tájékoztatás szerint a Kossuth Lajos téri megállónál leszállva lehet eljutni a fogyatékossággal élők számára fenntartott helyre. Az állami ünnepségre érkező kerekesszékes emberek és kísérőik számára fenntartott hely a Kossuth téren, az Andrássy-szobor és a Parlament épülete között található. Három speciális, mozgáskorlátozott emberek számára biztosított wc lesz kihelyezve a Garibaldi utca és az Akadémia utca sarkára.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!